Programy do tworzenia muzyki

Programy do tworzenia muzykiProgramy do tworzenia, robienia muzyki

Komputer może posłużyć nam nie tylko do korzystania z internetu i grania w gry. Osoby kreatywne i pasjonaci muzyki mogą wykorzystać go do tworzenia muzyki, dlatego warto zapoznać się z kilkoma programami tego typu.

Postaramy się przedstawić te najpopularniejsze i dobre aplikacje. Warto je przetestować i sprawdzić także inne propozycje aby ocenić, czy okażą się przydatne i wystarczające dla nas.

Fruity Loops

Pierwszy warty uwagi jest Fruity Loops to prawdziwy kombajn do tworzenia muzyki, z którego korzystają liczni twórcy różnego rodzaju muzyki w tym elektronicznej. Program posiada wszystko co niezbędne, aby stworzyć utwór w dowolnym stylu muzycznym - techno, ambient, disco, rock, czy metal. Dodatkowo możemy skorzystać z licznych wtyczek i pluginów, dodających nowe instrumenty, np. gitary elektryczne (Slayer) czy bardzo realistycznie brzmiące zestawy perkusyjne. Praca z aplikacją odbywa się przez układanie ścieżek na osi czasu. W każdej ścieżce możemy wrzucić, co tylko chcemy i możemy edytować każdy używany instrument czy efekt. Program niestety jest płatny, ale można przetestować go dzięki wydaniu testowemu i sprawdzić czy warto go kupić.

Anvil Studio

Drugi popularny i co ważne darmowy program do tworzenia muzyki to Anvil Studio, który posiada bardzo rozbudowane możliwości. Posiada funkcję tworzenia utworu za pomocą zapisu nutowego, pełne wsparcie dla MIDI, a także ASIO i VST. Pozwala między innymi na nagrywanie dźwięku, miksowanie, odtwarzanie oraz modyfikowanie plików multimedialnych. Wyróżnia się przy tym imponującą funkcjonalnością, która powinna sprostać wymaganiom wymagającego odbiorcy.

DarkWave Studio

Trzeci wyróżniony przez nas program to bezpłatny DarkWave Studio, który doskonale nadaje się dla początkujących twórców muzyki Obsługuje VST i liczne wtyczki, w możliwościach znajdziemy wsparcie dla różnorakich efektów dźwiękowych. Etapy produkcji muzyki podzielone są na zakładki zwane również pokojami. Każdy z nich odpowiada, że osobny proces tworzenia muzyki. Głównym miejscem w którym edytuje się muzykę jest Studio. Tutaj zmiksujemy muzykę, dodamy ciekawe efekty dźwiękowe do utworów i połączymy je z odpowiednimi ścieżkami audio.

Podsumowując dla początkujących użytkowników zainteresowanych tworzeniem muzyki, najlepszym rozwiązaniem będzie testowanie darmowych programów, wszystkie możemy pobrać np. z serwisu pliki.pl w odpowiedniej kategorii tematycznej. Później będzie łatwo nam przejść na bardziej zaawansowane płatne wersje z rozbudowanymi możliwościami.

Ocena: 5.0

Komentarze