Ranking myszy gamingowych - jaką mysz gamingową wybrać?

Mysz dla graczyMnogość myszy komputerowych oraz ich różnorodność potrafi przyprawić człowieka o zawrót głowy. Pojawiają się coraz nowsze modele z futurystycznym designem, podświetleniami RGB czy dodatkowymi programowalnymi klawiszami na obudowie. Jak w tym morzu doskonałości wybrać urządzenie, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających graczy? Przede wszystkim należy skupić się na dostępnych możliwościach oraz parametrach oraz naszych preferencjach.

Top 8 najlepszych myszy gamingowych

Poniżej znajduje się zestawienie najlepszych myszy gamingowych, które pomogą poprawić wyniki w shooterach, grach rpg, akcji czy zręcznościowych.

1. Razer Basilisk V2

Jedna z popularniejszych myszy komputerowych produkowanych przez Razera. Gracze chętnie sięgają po nią ze względu na oszołamiającą rozdzielczość na poziomie 20 000 dpi oraz wytrzymałość sięgającą 70 milionów kliknięć.

Razer Basilisk V2 posiada 11 konfigurowalnych przycisków, a oprogramowanie dołączone do zestawu pozwala na regulację oporu kółka myszy oraz wysokości, na której czujnik zacznie odczytywać jej ruch. Oświetlenie RGB można w ten sam sposób dostosować do własnych preferencji.

Razer Basilisk V2 kosztuje 299 zł i jest najdroższą myszą gamingową w tym zestawieniu.

2. Genesis Xenon 800

Jest to idealna propozycja dla graczy, którzy nie są pewni swoich preferencji i chcieliby wypróbować różne możliwości, nie kupując przy tym zestawu drogich myszy komputerowych. Zestaw Genesis Xenon 800 składa się z wymiennych części i odważników, które pozwalają dowolnie manipulować wagą urządzenia oraz pełną zabudową lub "dziurawą", która zapobiega poceniu się dłoni. Mysz posiada teflonowe ślizgacze, które doskonale spisują się na każdej powierzchni i również można je wymieniać.

Xenon 800 posiada zmienną rozdzielczość z zakresu 200 - 16 000 dpi, optyczny sensor oraz 8 programowalnych przycisków. Waga myszy, w zależności od użytych ciężarków, waha się pomiędzy 58 a 78 g.

Cena 229 zł jest w pełni adekwatna do funkcjonalności i wygody użytkowania tej myszy gamingowej.

3. Logitech G MX518 Legendary

Mysz gamingowa, która znacząco wyróżnia się przede wszystkim pod kątem designerskim. Pozbawiona popularnych podświetleń RGB, dużej ilości dodatkowych przycisków i odchodząca od agresywnego wyglądu, charakterystycznego dla swoich rywali. Model Logitech G MX518 skupia się na wygodzie użytkowania oraz skuteczności w grach komputerowych.

Ta optyczna mysz gamingowa o wadze 101 g posiada 3 programowalne przyciski oraz zakres rozdzielczości do 16 000 dpi.

Logitech G MX518 można kupić już od 150 zł.

4. Logitech G402 Hyperion Fury

Mysz gamingowa, która jako jedyna na rynku wyposażona jest w hybrydowy czujnik, co przekłada się na szybszą reakcję na ruch urządzenia. Składa się ze standardowego sensora optycznego o rozdzielczości 4000 dpi, który można przełączać pomiędzy czterema ustawieniami, a także wykorzystuje czujnik przyspieszenia i żyroskop. Takie rozwiązanie ma na celu przekazanie do komputera ruchu myszy, nawet jeśli ruch ten był zbyt szybki dla sensora optycznego.

Dodatkowo mysz posiada 8 programowalnych przycisków oraz możliwość zapisywania i odtwarzania ulubionych makr.

Logitech G402 Hyperion Fury dostępny jest już od 180 zł.

5. uRage Morphmouse2 evo

Nowoczesna mysz komputerowa, która jest oryginalna nawet jak na rynek gamingowy. Mimo swojego charakterystycznego desingu posiada ciekawe rozwiązania i szybko zdobywa popularność wśród graczy.

Ta aluminiowa mysz o ostrych wykończeniach i z podświetlanym wnętrzem umożliwia prostą regulację długości urządzenia za pomocą niewielkiego pokrętła znajdującego się na boku obudowy. W ten sposób każdy użytkownik będzie mógł dostosować rozmiar myszy do własnych preferencji.

Morphmouse2 evo wyposażona jest w sensor optyczny o rozdzielczości 7000 dpi, 6 przycisków programowalnych, a także jeden dodatkowy, który doceni wielu graczy, szczególnie fanów shooterów. Przypisaną do niego rolą jest czasowe zmniejszenie rozdzielczości do 500 dpi, co pozwala na wykonanie precyzyjnych czynności, takich jak perfekcyjne użycie karabinu snajperskiego.

Mysz dostępna jest już od 160 zł.

6. A4 Tech Bloody J95 RGB

Coś dla fanów dodatkowych przycisków i gamingowego designu. Wielokolorowe oświetlenie RGB, ergonomiczny kształt idealnie przystosowany do dłoni i 9 konfigurowalnych przycisków zadowolą każdego gracza.

Sensor optyczny pozwala na wygodną regulację rozdzielczości w zakresie 100 - 5000 dpi. Mysz jest wygodna, a lekko chropowata powierzchnia pomaga utrzymać pewniejszy chwyt, nawet podczas wielogodzinnych sesji gamingowych.

A4 Tech Bloody J95 RGB można kupić już od 105 zł.

7. HIRO Hydra

Pozornie prosta i zwyczajna mysz, która skrywa w sobie wyjątkowe wnętrze. Wyposażona jest w sensor Pixart 3360 o rozdzielczości 12 000 dpi, a wartość tę można w prosty sposób podnieść do 24 000 dpi za pomocą oprogramowania dołączonego do zestawu. W ten sam sposób można również dostosować do swoich preferencji częstotliwość raportowania, prędkość podwójnego kliknięcia, czułość koloru oraz efektu podświetlenia RGB.

Cena HIRO Hydra oscyluje w granicach 130 zł.

8. Tracer Gamezone Ignis

Mysz gamingowa, która mimo niskiej ceny doskonale sprawdza się nawet podczas najbardziej intensywnych rozgrywek. Wszystko za sprawą optycznego sensora Avago 3050HD o regulowanej rozdzielczości sięgającej 4 000 dpi.

Tracer Gamezone Ignis stawia na minimalizm. Nie posiada dodatkowych przycisków programowalnych. Gwarantuje jednak wyjątkowe wrażenia. Dzięki swojemu prostemu kształtowi wygodnie leży w dłoni, a gumowe wykończenia zapobiegają niepożądanemu ślizganiu się myszy. Wszystko to uzupełnione jest o subtelne podświetlenie RGB, które można dostosowywać do własnych potrzeb w dołączonym oprogramowaniu.

Mysz gamingową można kupić już za 75 zł.

Jaką mysz gamingową najlepiej wybrać?

Szukając idealnej myszy gamingowej do zaciekłych zmagań online warto zwrócić na oferowaną rozdzielczość. Sensowna rozgrywka zaczyna się od 4000 dpi, co pozwala na płynne i szybkie reagowanie na sytuację w grze. W przypadku niektórych graczy istotne są także programowalne przyciski oraz możliwość zapisywania makr, co w znacznej mierze ułatwia rozgrywkę i poprawia osiągane wyniki.

Warto również sprawdzić wygodę myszy i dopasować ją do swojej dłoni. Myszy gamingowe różnią się rozmiarami, wagą i kształtem, przez co nie każdemu będzie pasować to samo rozwiązanie.

Gracz, który traktuje rozgrywki hobbystycznie spokojnie znajdzie zadowalającą mysz komputerową za około 100 zł. Jeśli ma dobrze służyć w zawodowych rozgrywkach czy na streamach przed publicznością, lepiej jest trochę dołożyć i kupić profesjonalny sprzęt w granicach 200 zł.

Komentarze