Router ze wszystkim dla każdego

Nowoczesny routerZ zasady przyjmuje się, że jeśli "coś jest do wszystkiego, to do niczego", a jak "dla wszystkich, to dla nikogo", jednak rzeczywistość wymyka się czasem schematom. Przykładem takiego wyjątku jest router internetowy FRITZ!Box 4060 dla użytkowników indywidualnych i małych firm, który mimo swojego technologicznego zaawansowania i wielu funkcji jest przyjazny i prosty w obsłudze.

FRITZ!Box 4060 posiada dedykowany port WAN o przepustowości aż 2,5 Gbit/s, dzięki czemu podoła wymaganiom nawet najszybszych, powszechnie oferowanych łączy światłowodowych. Bez trudu, za pomocą zewnętrznego modemu, da się go także podłączyć do innego rodzaju dostępu: DSL, TV kablowej, czy Ethernetu. W przypadku stałego, czy chwilowego braku łącza stacjonarnego, za pomocą gniazda USB do routera można podłączyć zewnętrzny modem LTE/5G. Taki mobilny dostęp może służyć, jako łącze zapasowe, aktywowane w przypadku awarii linii stacjonarnej.

Współczesny, wszechstronny router https://fritzbox.com.pl/ musi obsługiwać sieć bezprzewodową, gdyż jest to dziś funkcja zupełnie oczywista tak w firmie, jak i w domu. FRITZ!Box 4060 może się w tym punkcie pochwalić zintegrowanym, dwuzakresowym punktem dostępu w najnowszym i najszybszym standardzie Wi-Fi 6 (802.11ax), dzięki czemu można osiągać prędkości rzędu 2400 Mbit/s (w paśmie 5 GHz) i do 1200 Mbit/s (w 2,4 GHz). Wi-Fi 6 routera FRITZ! obsługuje także technologię Mesh, która automatycznie optymalizuje wykorzystania medium radiowego, w celu osiągnięcia jak najszybszego i stabilnego połączenia dla każdego urządzenia indywidualne, w zależności od lokalnych uwarunkowań i obciążenia sieci. Router posiada także zintegrowany, gigabitowy switch, do którego możemy podłączyć za pomocą kabla sieciowego do 3 urządzeń.

FRITZ!Box 4060 nie ma konkurentów w kategorii funkcji dodatkowych. Jest jednym z nielicznych, jeśli nie jedynym routerem, który posiada wbudowaną bazę DECT, dzięki której możemy do urządzenia zalogować do 6 aparatów telefonicznych (VoIP). Technologia DECT jest także wykorzystywana do realizacji funkcji inteligentnego domu Smart Home, dzięki czemu z poziomu routera można sterować oświetleniem, ogrzewaniem i urządzeniami elektrycznymi.

Do FRITZ!Box 4060 można także podpiąć przenośny dysk USB 3.0, aby udostępnić w sieci multimedia (NAS/UPnP AV), także zdalnie, gdyż router obsługuje do 12 połączeń VPN.

Urządzeniem sterujemy wygodnie za pomocą przeglądarki WWW (po polsku) lub/i aplikacji Android iOS.

Komentarze