Sklep w modelu dropshipping - czym jest i kiedy warto tę opcję rozważyć?

Sklep dropshippingPosiadanie sklepu w modelu dropshipping staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. W erze cyfrowej handel elektroniczny z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Nic dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej sklepów internetowych, a większość z nich działa w modelu dropshipping. Pozwala on założyć sklep internetowy bez inwestycji na kupno, czy wynajem lokalu oraz towaru z hurtowni. Cały ten proces logistyczny związany z magazynowaniem i realizacją zamówienia zostaje przeniesiony ze sprzedawcy na dostawcę towaru, czyli hurtownię lub producenta.

Sklep w modelu dropshipping - na czym polega?

Prowadzenie sklepu w modelu dropshipping pozwala na sprzedaż produktów bez ich magazynowania. Nie musimy wtedy posiadać magazynu i zajmować się realizacją zamówień. Nie ponosimy też ryzyka pozostania z niesprzedanym towarem. W dropshippingu nie musimy mieć dużego budżetu na start, aby zacząć działać. Nasza rola ogranicza się do budowania struktury marketingowej sklepu internetowego, pozyskiwania klientów oraz do przekazywania zamówień hurtownii. Sklep dropshipping to dobre rozwiązanie dla osób, które znają się na marketingu internetowym. Takie osoby bez problemu będą w stanie pozyskiwać klientów różnymi kanałami sprzedaży takimi jak media społecznościowe czy blog internetowy.

Cały proces zaczyna się w momencie, gdy klient dokonuje zakupu w naszym sklepie internetowym. Wybiera on produkt, system płatności i potwierdza zamówienia. Nie posiadamy fizycznie sprzedawanego towaru, dlatego musimy przekazać dostawcy wszelkie informacje związane z realizacją zamówienia. Najczęściej odbywa się to drogą mailową lub telefoniczną. Podajemy takie dane jak adres klienta i wybrany przez niego sposób przesyłki. Hurtownia po otrzymaniu wszystkich szczegółowych informacji zaczyna przygotowywać paczkę z towarem. Po wysłaniu produktu do klienta wysyła sklepowi link do śledzenia przesyłki. Większość hurtowni przyjmuje reklamacje, ale zdecydowana mniejszość zwroty produktów.

Czy warto sprzedawać w modelu dropshipping?

Prowadzenie sklepu internetowego działającego w modelu dropshipping niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim mamy możliwość łatwo i szybko wejść na rynek e-commerce, na którym nie jest wymagana specjalistyczna wiedza, ani inwestycje finansowe. Nie musimy kupować i magazynować produktów. Hurtowni płacimy jedynie wtedy, kiedy nasz klient dokona zamówienia. Zamiast zatrudniać pracowników obsługujących wysyłkę, możemy powiększyć nasz zespół o specjalistę ds. marketingu, który zadba o większą ilość klientów na nasze produkty.

W dropshippingu możemy naszym klientom zaoferować szeroki asortyment. Korzystanie z oferty wielu hurtowni dropshippingowych pozwala na posiadanie ogromnej ilości produktów, których przechowywanie w tradycyjnym magazynie byłoby niemalże niemożliwe. Dobrym oprogramowaniem z nielimitowaną ilością produktów w sklepie internetowym będzie CStore. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy eksperymentować z dużą ilością produktów i podejmować współprace z wieloma hurtowniami. Nasi klienci uzyskują dostęp do wszelkich możliwych akcesoriów i dzięki temu możemy zyskać przewagę nad konkurencją.

Kiedy warto spróbować sprzedaży internetowej w modelu dropshipping?

Sprzedaży internetowej w branży dropshipping warto spróbować nawet w momencie, kiedy chcemy przetestować pomysł na biznes. Nie musimy inwestować w towar więc w razie niepowodzenia, stracimy tylko pieniądze, które przeznaczyliśmy na stronę internetową i oprogramowanie sklepu internetowego. Bardzo wiele osób łączy też model dropshipping ze standardowym magazynowaniem części towaru. Kiedy biznes dobrze prosperuje tacy przedsiębiorcy, rozwijają go o punkt stacjonarny.

Komentarze

GB1986
Zdecydowanie polecam posiadanie własnego sklepu i niezależność finansową. Jednakże nie ma co ukrywać - trzeba dużo włożyć od siebie. Przede wszystkim nauki i weryfikowania własnych błędów na początku. Nie od razu wszystkie tabelki będą "na plus". Polecam przyjrzenie się Akademii Dropshippingu, gdzie można zakupić gotowy sklep za śmieszne pieniądze. Dobre dla ludzi, którzy zastanawiają się nad dropem, ale nie do końca są do tego przekonani.