Symulatory VR dla operatorów maszyn, czyli przyszłość w zasięgu ręki

Symulatory VRPrzyszłość jest właśnie tu i teraz! Tak przynajmniej można pomyśleć, jeśli spojrzy się na szkolenia oferowane przez instytucje działające w branży platform roboczych, takich jak podnośniki czy ładowarki teleskopowe. O czym dokładnie mowa? O technologii VR (Virtual Reality), która odpowiada za rewolucję w dziedzinie dbałości o bezpieczeństwo i poszerzaniu wiedzy teoretyczno-praktycznej wśród operatorów maszyn ciężkich.

Większe możliwości, lepsi specjaliści

Postęp techniczny, którego jesteśmy świadkami poszerza nasze możliwości praktycznie w każdym aspekcie. Nie ominął on też szkoleń. Obecnie można je prowadzić na niedostępną wcześniej skalę. Wiele firm prowadzących tego typu usługi od pewnego czasu oferuje swym klientom naukę prowadzoną przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości. Jedną z nich jest RIWAL, który od 2008 roku dostarcza polskim klientom maszyny na wynajem od najlepszych producentów, a także zajmuje się szerzeniem dobrych praktyk z zakresu wydajności i bezpieczeństwa w pracy - https://www.riwal.com/poland/pl-pl/rozwiazania/innowacje/vr-symulator-szkolen.

VR - innowacja na miarę XXI wieku

VR idealnie wpasowuje się w innowacyjne DNA marki RIWAL. Dzięki symulatorom operator może poczuć się jak w prawdziwej maszynie bez konieczności jej eksploatacji na placu treningowym. Dla pracodawcy taki system nauki również ma wiele plusów - unika m.in. potencjalnych wydatków związanych z uszkodzeniami sprzętu lub infrastruktury. Obecna oferta VR obejmuje:

  • mnogość dostępnych scenariuszy treningowych (aż 54!), które gwarantują kompleksową naukę z zakresu: pracy na placu budowy, wewnątrz hali lub na lotnisku, załadunku i rozładunku maszyny oraz egzaminów IPAF,
  • szkolenia dostosowane do obsługi różnych rodzajów podestów ruchomych w kontrolowanym środowisku,
  • moduły sprawdzające umiejętności operatorów.

Co więcej, symulatory VR od RIWAL są w pełni mobilne, więc jeśli tylko pragniesz przeprowadzić całodniowe szkolenie w Twojej firmie, nie będzie z tym żadnego problemu. Zgłoś się do nas, a my zadbamy o resztę!

Komentarze