Terminale GSM - zastosowanie

Terminal GSMSieć GSM to najbardziej rozpowszechniony system komunikacyjny, umożliwiający rozmowy na całym globie. Każdy z nas ma do niego dostęp - wystarczy posiadać telefon komórkowy.

Global System for Mobile Communications umożliwia nam wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie wiadomości tekstowych i multimedialnych - w skrócie - szybki sposób nawiązywania kontaktu z ludźmi na całym świecie. Jak działa ten system i do czego służą terminale GSM?

Sieć GSM

Sieć GSM swoje początki znajduje w 1991 roku i od tego mniej więcej czasu, umożliwia nam globalne porozumiewanie się z ludźmi za pomocą telefonów komórkowych. Był to wynalazek, który po raz kolejny zrewolucjonizował świat i nas.

Dzisiaj, GSM wciąż stanowi najbardziej popularny system telefonii komórkowej, działającej w 2G. Obok niego, rozwijają się sieci 3G, LTE oraz coraz szerzej rozpowszechniana sieć 5G.

To właściciele sieci telekomunikacyjnych są głównymi uczestnikami sieci GSM. Do największych zaliczają się: chińskie China Mobile, Vodafone czy Telefonica. Istnieją również tzw. operatorzy wirtualni, tacy jak chociażby Virgin Mobile, którzy nie posiadają własnej infrastruktury telekomunikacyjnej, a jedynie oferują swoim abonentom usługi na podstawie wykupionych minut dostępu do innych sieci.

Sieć GSM jest przez cały czas rozbudowywana, tak aby sprostać zwiększającej się ilości połączeń i przesyłu danych. Urządzeniami, które na skalę naszego domu czy mieszkania, umożliwiają lepsze połączenie z siecią są właśnie terminale GSM.

Działanie terminali GSM

Głównym zadaniem tych urządzeń jest zwiększanie mocy sygnału i zapewnianie dostępu do sieci GSM z niemal każdego miejsca na Ziemi. Wzmacniają oraz zwiększają szybkość połączenia, co jest przydatne właśnie wtedy, gdy mieszkamy na terenach objętych rzadszą infrastrukturą sieci.

Terminal LTE Cat 1

Źródło: Balticad, Terminal LTE Cat 1 with 2G/3G fallback M2M IoT

Gdzie znajdziemy terminale GSM?

Szeroką gamę produktów tego typu oferuje sklep elektroniczny Balticad, który posiada terminale GSM w sieci 2G, 3G oraz LTE. Współpracując z najlepszymi producentami, zapewnia produkty najwyższej jakości, w najlepszej cenie. Już teraz odwiedź stronę sklepu i zapoznaj się ofertą. Pozwoli Ci to wybrać wśród sprzętu najwyższej jakości oraz dokonać optymalnego wyboru dostosowanego do Twoich potrzeb.

Komentarze