Wybierasz system ERP dla swojej firmy? Zwróć uwagę na dodatkowe usługi

ERP dla firmyCoraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrożenie systemu ERP. To znaczne usprawnienie dla niemal wszystkich działów w ramach organizacji. System ERP pozwala na integrację danych pochodzących z wielu dziedzin (księgowość, zamówienia, stany magazynowe, itp.) i wnikliwą analizę. Dzięki temu przedsiębiorstwo może działać efektywniej, a pracownicy zawsze mają dostęp do aktualnych danych, których potrzebują do codziennej pracy. Aby system ERP działał poprawnie, niezbędne jest jednak odpowiednie wdrożenie go do przedsiębiorstwa, integracja z innymi systemami i mechanizmami oraz stałe wsparcie techniczne.

System ERP XL - co wchodzi w skład usługi?

Oprogramowanie do zarządzania firmą, na przykład ERP XL, można nabyć zazwyczaj na dwa sposoby. Tradycyjną metodą jest wykupienie licencji - to jednorazowy koszt. Dodatkowe opłaty mogą się wiązać z ewentualnymi aktualizacjami systemu lub dołączaniem nowych modułów, zapewniających nowe funkcje. Inną metodą jest opłata abonamentowa. Firma pokrywa koszt korzystania z dostarczonych narzędzi (systemu ERP) w rozliczeniu miesięcznym. Niezależnie od wybranej formy zakupu oprogramowania, system ERP XL może być uzupełniony o dodatkowe usługi.

Do najczęściej wybieranych usług, które pomagają przedsiębiorcom we wdrożeniu systemu ERP i jego późniejszemu wsparciu należą:

  • pomoc w wyborze odpowiednich rozwiązań - modułów i funkcjonalności;
  • wsparcie techniczne;
  • integracja systemu ERP XL z innym oprogramowaniem w danej firmie;
  • konfiguracja systemu ERP.

Analiza potrzeb przedsiębiorstwa i pomoc w wyborze systemu ERP

Systemy do zarządzania firmą, na przykład ERP XL, są skalowalne i można je rozbudowywać o różne dodatki. W zależności od oczekiwań konkretnej firmy i jej potrzeb, warto wybrać tylko te rozwiązania, które okażą się przydatne. Pozwoli to na optymalizację kosztów usługi. Decyzja o wybraniu konkretnych modułów, funkcjonalności i mechanizmów dostarczonych w ramach jednego systemu ERP powinna być zatem oparta na analizie potrzeb firmy i jej poszczególnych działów. Taką usługę warto wybrać podczas zakupu systemu ERP XL.

ERP dla firmy

Wsparcie, które zapewnia stabilną i bezpieczną pracę systemu ERP XL

Aby korzystanie z systemu było bezpieczne i bezproblemowe, konieczne jest zapewnienie wsparcia technicznego. Przedstawiciele dostawcy systemu ERP powinni być dostępni dla przedsiębiorstwa przez całą dobę. Opieka techniczna pozwala także na odpowiednie zabezpieczenie danych firmy, w tym także wrażliwych i poufnych (np. dane księgowe, dane pracowników).

Konfiguracja i integracja systemu ERP XL

Pierwszy etapem wdrożenia systemu ERP XL do przedsiębiorstwa jest jego konfiguracja i powiązanie z innym oprogramowaniem używanym w danej firmie. Warto zrobić to w odpowiedni sposób, aby uniknąć problemów w przyszłości. Integracja systemu ERP XL z pozostałym oprogramowaniem pozwoli na automatyzację wielu procesów, na przykład regularną wymianę danych między poszczególnymi działami firmy.

Podczas konfiguracji systemu ERP pracownicy firmy otrzymują odpowiedni dostęp do pewnego zakresu danych, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Komentarze