Zalety dedykowanego oprogramowania dla firm

Dedykowane oprogramowanie dla firmW sprzedaży znajdziemy obecnie szeroką gamę oprogramowania dla firm. To przede wszystkim programy uniwersalne, które mogą być używane przez większość przedsiębiorców niezależnie od branży. Zaliczają się do nich między innymi programy księgowe, dotyczące produkcji, magazynu czy logistyki, poświęcone e-commerce. Jednak nie zawsze poszukiwanie odpowiedniego oprogramowania przynosi oczekiwane skutki - w takich przypadkach warto pomyśleć o dedykowanych programach tworzonych na zamówienie.

Większość przedsiębiorstw wymaga narzędzi informatycznych dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. Potrzeby te obejmują niezbędne w działalności rozwiązania, aby prowadzenie codziennych prac było jeszcze bardziej efektywne. Wobec tego atrakcyjną propozycją staje się oprogramowanie dedykowane, które łączy ze sobą wszystkie obszary działalności w przedsiębiorstwie. Wdrożenie takiego właśnie oprogramowania pozwala na zwiększenie konkurencyjności firmy, uproszczenie prowadzonych przez nią procesów biznesowych, a także zmniejszenie kosztów i oszczędność czasu.

Czym jest dedykowane oprogramowanie dla firm?

Dedykowane oprogramowanie stoi w konkurencji do gotowych, popularnych aplikacji biznesowych, które posiadają często dużo funkcjonalności, ale są one raczej podstawowe i nieskomplikowane. W przypadku oprogramowania dedykowanego mamy możliwość korzystania z narzędzi bardziej specjalistycznych, rozbudowanych, które odpowiadają określonym potrzebom firmy.

W ramach oprogramowania dedykowanego istnieje możliwość korzystania z najróżniejszych funkcjonalności. Mogą one obejmować między innymi takie obszary jak księgowość, HR, produkcja, logistyka, magazyn, obieg dokumentów, budżetowanie i kontroling, zarządzanie procesami i projektami, kontakty B2B, e-commerce czy CRM.

Wobec tego dedykowane oprogramowanie dla firm może być dopasowane pod każdym względem do profilu działalności firmy - przykładowo inny program będzie wtedy przeznaczony dla firmy skupionej na transporcie, inny dla sklepu internetowego.

Korzyści wynikające z wdrożenia oprogramowania dedykowanego:

  • zestaw narzędzi dopasowany indywidualnie do potrzeb użytkowników;
  • elastyczny system pozwalający na rozbudowę funkcjonalności;
  • integracja z obecnie używanymi systemami;
  • usprawnienie procesów prowadzonych w przedsiębiorstwie;
  • oszczędność pieniędzy oraz czasu.

Jak tworzy się programy dedykowane?

Oprogramowanie dedykowane tworzy się na zamówienie, dlatego powstaje ono po konsultacjach z przedsiębiorcą, który je zamawia, a także często z pracownikami, którzy z takiego programu mają korzystać. Przeprowadza się też tak zwana analizę przedwdrożeniową, której zadaniem jest rozpoznanie potrzeb firmy oraz dobranie dopasowanych rozwiązań. Na podstawie zebranych informacji twórcy oprogramowania dedykowanego mogą stworzyć taki pakiet, który będzie w pełni odpowiadał oczekiwaniom użytkowników.

Autor: www.itcenter.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze