Zarabianie na wyświetleniach reklam - jak zacząć?

Zarabianie na reklamachReklama w internecie staje się coraz popularniejszą formą marketingu stosowaną przez przedsiębiorstwa różnej wielkości oraz o różnym zasięgu działania. W związku z tym coraz prężniej rozwija się także branża pośrednictwa reklamowego.

Jej zadania ograniczają się do ułatwienia kontaktu między reklamodawcą a osobami, które takie reklamy mogą udostępniać w sieci np. na swoich stronach internetowych. Osoby, które mają dodane reklamy na własnej stronie oczywiście czerpią z tego korzyści finansowe - można więc uznać to za formę zarobku.

Zarabianie na wyświetleniach reklam

Oczywiście zysk zależy od ilości wyświetleń reklam oraz kliknięć w nie, przez co osoba przeglądająca naszą witrynę może przenieść się bezpośrednio na stronę reklamodawcy. Jest to coraz popularniejszy pasywny sposób zarabiania, gdyż właściwie nie wymaga on naszej pracy aby przynosił zyski. Jednak należy wspomnieć o tym, że reklamy mogą zapewnić nam przychód dopiero w chwili, gdy ktoś w nie kliknie.

W związku z tym publikowanie reklam na naszej stronie czy witrynie w sieci, którą miesięcznie odwiedza 10 osób nie ma większego sensu, gdyż zysk z takiej witryny dla nas będzie praktycznie zerowy. Warto więc zainteresować się stworzeniem odpowiednio prężnego serwisu, który przyciąga duże ilości użytkowników, przez co także istnieje większa szansa na "zaliczenie" kliknięć w reklamy publikowane na naszej stronie internetowej.

Reklamy na blogach - zarabianie na blogu

Przykładowo - bardzo często są tworzone blogi tematyczne, na których autorzy publikują reklamy np. za pośrednictwem Google AdSense. Jednak obecnie wybicie się z blogiem tematycznym jest stosunkowo trudne - istnieje duża konkurencja, dlatego aby się przebić musielibyśmy tworzyć naprawdę bardzo ciekawe artykuły oraz pisać interesujące, innowacyjne wypowiedzi. Dlatego właśnie większość blogów upada zanim przyniesie jakikolwiek zysk - gdyż po prostu autorzy są zniechęceni w momencie gdy ich blog przynosi zysk rzędu złotówki miesięcznie.

Reklamy na forach internetowych

Znacznie lepszą opcją jest tworzenie witryny internetowej, która umożliwia zrzeszanie użytkowników. Na przykład fora tematyczne - chociażby na przykład muzyczne. Zrzeszają one zwykle duże grupy ludzi, w związku z czym mają bardzo wysokie ilości wyświetleń dziennych, a co za tym idzie - również spora część użytkowników klika w reklamy. Oczywiście nie jest łatwo rozkręcić nowe forum, jednak gdy znajdziemy już pewną grupę stałych użytkowników i rozreklamujemy je w odpowiedniej formie - wtedy takie forum praktycznie działa samoistnie.

Oczywiście musimy sprawować pewien nadzór, jednak z reguł właściciel - administrator - nie wykonuje zbyt wielu czynności poza czysto "eksploatacyjnymi". Wystarczy odpowiednia reklama, pewien nakład czasu, a być może w niedługim czasie będziemy mogli czerpać zyski z posiadanego forum. Dodatkowym atutem jest poznawanie nowych ludzi, zawieranie przyjaźni oraz dyskutowanie na interesujące tematy.

Komentarze