Zwiększ przychody i zyski firmy z programem Comarch Optima

Program dla firm Comarch OptimaKażdy przedsiębiorca myśli o rozwoju swojego biznesu. Szuka możliwości do zwiększania przychodów oraz zysków, a także optymalizacji szybkości pracy. Szukanie nowych rynków zbytu czy pozyskiwanie nowych klientów to tylko niektóre z możliwości, które mogą się do tego przyczynić. Pomocne na drodze do rozwoju firmy coraz częściej stają się nowoczesne aplikacje i rozwiązania biznesowe.

Jednym z nich jest program Comarch Optima. W Polsce cieszy się on coraz większą popularnością wśród właścicieli firm. Dlaczego? W tym artykule znajdziecie odpowiedź na to pytanie oraz to w jaki sposób można zwiększać przychody i zyski firmy dzięki programowi Comarch Optima.

Co cechuje program Comarch Optima?

Comarch Optima to program dla firm klasy ERP (pełna nazwa tego oprogramowania to Comarch ERP Optima). Oznacza to, że posiada on funkcjonalność umożliwiającą efektywne zarządzanie wszystkimi obszarami działalności przedsiębiorstwa. Począwszy od tych najbardziej podstawowych jak fakturowanie i sprzedaż bo bardziej skomplikowane jak prowadzenie pełnej księgowości, naliczanie wypłat aż po efektywne zarządzanie elektronicznym obiegiem dokumentów. Prawidłowe wdrożenie oraz przeszkolenie pracowników z obsługi programu Comarch Optima może dać bardzo dobre efekty ze względu na poprawę szybkości ich pracy, a to może, w krótkim czasie, przełożyć się na zwiększone zyski przedsiębiorstwa.Bogata funkcjonalność oraz dostosowanie do zmian w przepisach to nie jedyne zalety programu Comarch Optima. Znaczącą rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej odgrywają dziś liczne aplikacje internetowe lub mobilne zintegrowane z systemem ERP.

Comarch Optima

Dlaczego warto zwrócić uwagę na program Comarch Optima?

Program Comarch Optima oprócz olbrzymich możliwości bazowych modułów pozwala także na uruchomienie w pełni zintegrowanych aplikacji zewnętrznych. Comarch S.A. stworzył łącznie kilkanaście różnych rozwiązań współpracujących z programem Comarch Optima. Do tych, które najszybciej i najłatwiej wygenerują wzrosty przychodów i zysków można zaliczyć np. Comarch E-sklep oraz E-sale oraz aplikacje mobilne do sprzedaży dla handlowców. Łatwość implementacji własnego e-commerce w oparciu o silnik Comarch E-sklep daje duże możliwości rozwijania sprzedaży na terenie całego kraju. E-sale znacząco usprawnia prowadzenie aukcji i sprzedaż na Allegro, Ebay, a niebawem także na Amazon. Natomiast aplikacja Comarch Mobile Sprzedaż pozwoli Twoim pracownikom terenowym łatwo i szybko składać zamówienia do Centrali lub hurtowni współpracujących. Wszystko to odbywa się w pełnej integracji z modułem magazynowym Comarch Optima, w którym obsługiwana jest sprzedaż oraz gospodarka magazynowa.

Program Comarch Optima

Jak inne rozwiązania programu Comarch Optima rozwijają biznes?

Oprócz wymienionych już rozwiązań jednym z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań są moduł Business Intelligence oraz BI Point. Oba z nich służą do lepszego analizowania i rozumienia danych firmowych co pozwala na podejmowanie najlepszych decyzji biznesowych oraz poprawienie rentowności. Moduł Business Intelligence Comarch Optima rozwijany jest od wielu lat i pozwala na pełną analitykę sytuacji w firmie. Natomiast aplikacja Comarch BI Point to rozwiązanie w pełni przeglądarkowe i online. Pozwalające na łatwą i przejrzystą analizę danych biznesowych z dowolnego miejsca. Co ciekawe współpracuje także z innymi systemami informatycznymi, a nie tylko programem Comarch Optima.

To właśnie bogactwo rozwiązań dodatkowych, tworzonych w ramach wizji ERP 4.0. pozwala przedsiębiorcom przenosić firmę na wyższy poziom oraz osiągać coraz lepsze wyniki finansowe. Z pewnością to dlatego z programu Comarch Optima korzysta już ponad 70 tysięcy polskich firm.

System Comarch Optima

Co jeszcze warto wiedzieć o Comarch Optima?

Program ten dedykowany jest dla mikro, małych i średnich firm oraz biur rachunkowych. Posiada wiele rozwiązań usprawniających pracę księgowych oraz działów kadr i płac. Nie bez powodu. Początki programu Comarch Optima to właśnie obsługa procesów księgowania dokumentów oraz pracy na wielu bazach danych przez biura rachunkowe. Rozwijany jest od ponad 20 lat co daje mu sporą przewagę nad młodszą i mniej dopracowaną konkurencją. Dlatego też księgowi oraz kadrowi mogą znaleźć wiele korzyści wdrażając rozwiązanie Comarch OCR do skanowania i rozpoznawania dokumentów. Comarch PPK do obsługi pracowniczych planów kapitałowych albo Comarch HRM do obsługi elektronicznej ewidencji urlopów, delegacji, grafików oraz prowadzonych szkoleń, a także praktycznego zarządzania nimi.

Poznaj możliwości tego programu już dziś

Jeśli zainteresowały Cię opisane przez nas rozwiązania i możliwości możesz łatwo je przetestować. Producent daje możliwość bezpłatnego pobrania oraz testów programu Comarch Optima przez 30 dni za darmo. Dodatkowo na terenie całego kraju funkcjonuje sieć autoryzowanych Partnerów Comarch S.A., którzy zdalnie lub stacjonarnie mogą zaprezentować potencjał i funkcjonalność Comarch Optima. Dzięki temu każdy właściciel firmy może dokładnie poznać to oprogramowanie zanim je zakupi.

Komentarze