Blog informatyczny

Czym jest Lean Thinking i dlaczego warto przestawić swoje myślenie?

Lean ThinkingZmiana sposobu myślenia o procesach produkcji nierzadko może przyczynić się do znaczącej ich uproszczenia oraz optymalizacji. Czym jest Lean Thinking oraz dlaczego warto zacząć praktykować "szczupłe myślenie" w branży IT?

Więcej…

   

Ewidencja czasu pracy godna XXI wieku

Ewidencja czasu pracyProwadzenie własnego przedsiębiorstwa to ogrom pracy, która trwa praktycznie całą dobę. Im większa ilość zatrudnionych pracowników, tym obowiązków pracodawcy przybywa. Jedynym z nich jest rejestracja czasu pracy pracowników zatrudnionych w firmie oraz przestrzeganie obostrzeń wynikających z Kodeksu Pracy.

Więcej…

   

Co zrobić, aby podnieść kompetencje swoich pracowników?

Badania marketingoweKażdy pracodawca chce, aby jego pracownicy byli na jak najwyższym poziomie. Dlatego stara się stale podnosić kompetencje i kierować ich na specjalne szkolenia. Jednym z pomysłów jest pójście zgodnie z trendami i wykorzystanie modelu optymalizacji strony internetowej, by lepiej dostosować pracowników do sytuacji. Jak podnieść kompetencje swoich podwładnych?

Więcej…

   

Globalizacja, czyli tworzymy jeden, wspólny świat

GlobalizacjaGdy słyszymy termin "globalizacja", zwykle mamy dość sprzeczne odczucia. Nie bez powodu, gdyż proces ten jest przyczyną wielu kontrowersji. To, że mamy do czynienia z globalizacją jest faktem: jak jednak go oceniać? Czy to dobrze, że tworzy się jeden świat: otwarty i tolerancyjny, czy może powinniśmy obawiać się zatracenia indywidualności oraz odrębności krajów i kultur?

Więcej…