Blog informatyczny

Darmowe WiFi a bezpieczeństwo. Jak o nie zadbać?

Darmowe WiFiKorzystanie z publicznych sieci WIFI budzi wiele wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa. Specjaliści ostrzegają, że postawienie darmowego hotspotu to niewielki wydatek złodziejów danych. Nasze podejrzenia powinien już wzbudzić fakt WIFI nieposiadającego klucza zabezpieczeń. Kiedy i w jaki sposób korzystać z darmowego WIFI, aby nie narazić się na działanie oszustów? Sprawdźmy.

Więcej…

   

Quick Charge: szybkie ładowanie w praktyce

Quick chargeSmartfony mają coraz lepsze aparaty, coraz szybsze procesory z coraz większą liczbą rdzeni, coraz więcej pamięci i coraz lepsze ekrany, których możliwości przekraczają już chyba zdolności percepcji ludzkiego oka. A co z bateriami? Ta niezmiennie pozostaje najsłabszym ogniwem współczesnego telefonu. Na szczęście technologia Quick Charge rozwiązuje ten problem. Przynajmniej częściowo.

Więcej…

   

Crawl Budget - budżet indeksowania witryny w Google

Budżet indeksowania witryny - GooglePojęcie "crawl budget" od kilku miesięcy krąży w branży SEO. Co prawda nie spędza snu z powiek webmasterom, niemniej trudno je zdefiniować na tyle, aby jednoznacznie przedstawić zakres budżetu indeksowania witryny i jego znaczenie dla Googlebota. Dziś podejmujemy wyzwanie - kilka słów o crawl budget we współpracy z poznańską agencją interaktywną Adwhite.

Więcej…

   

Moment.pl - nowa aplikacja do rezerwacji on-line

Aplikacja mobilna MomentTrudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez smartfonów. Statystki wskazują, że w kontekście surfowania w sieci, urządzenia mobilne powoli wypierają tradycje komputery. Coraz częściej służą także do załatwiania różnych formalności. W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników sieci powstał Moment.pl, partnerski projekt Versum. Jest to aplikacja przystosowana do rezerwacji wizyt w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych i spa.

Więcej…