Blog informatyczny

Język angielski dla programisty - jak i gdzie się uczyć?

Język angielski dla programistyRynek IT się stale rozwija. Ostrożne szacunki pokazują, że brakuje na nim 50 tysięcy specjalistów w samej tylko Polsce. Jest to świetny wybór pracy dla osób, które liczą na stabilne zatrudnienie i wysokie wynagrodzenie. Jednak nawet w tak opłacalnej branży są aspekty, które zwiększają szanse na atrakcyjną posadę. Jednym z nich jest dobra znajomość języka angielskiego.

Więcej…

   

Magazyn dla e-sklepu - sprawdź, czy wynajem jest opłacalny

Magazyn dla e-sklepuBierzesz pod uwagę wynajem magazynu dla sklepu elektronicznego? To poważna inwestycja, ale czy na pewno gwarantująca zysk? Poniżej kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę.

Więcej…

   

Sklep na abonament - czy to się opłaca?

Sklep na abonamentCzasy, w których sprzedawanie w Internecie wiązało się z kosztami budowania e-sklepu od podstaw minęły bezpowrotnie. Od kilku lat rynek zmierza w kierunku rozwiązań SaaS, czyli sklepów na abonament. Są to gotowe narzędzia, które minimalizują koszty, ilość pracowników oraz czas potrzebny do rozpoczęcia działalności.

Więcej…

   

Globalizacja, czyli tworzymy jeden, wspólny świat

GlobalizacjaGdy słyszymy termin "globalizacja", zwykle mamy dość sprzeczne odczucia. Nie bez powodu, gdyż proces ten jest przyczyną wielu kontrowersji. To, że mamy do czynienia z globalizacją jest faktem: jak jednak go oceniać? Czy to dobrze, że tworzy się jeden świat: otwarty i tolerancyjny, czy może powinniśmy obawiać się zatracenia indywidualności oraz odrębności krajów i kultur?

Więcej…