Blog informatyczny

Czym jest Scrum i jak zostać Scrum Masterem?

ScrumW obecnych czasach, kiedy postęp technologiczny idzie do przodu w zadziwiającym tempie, każda firma musi w jak najlepszy sposób zoptymalizować proces dostarczania gotowego oprogramowania dla klienta. Wcześniej, projekt wyglądał w taki sposób, że podczas spotkania z klientem, wprowadzał on zespół projektowy w swoją wizję, przekazywał swoje potrzeby oraz wymagania nie interesując się zbytnio tym, w jaki sposób produkt zostanie wykonany. Po wielu tygodniach lub nawet miesiącach zespół projektowy przedstawia klientowi gotowy produkt, które niejednokrotnie nie znajduje uznania w oczach klienta. Powodów tego stanu rzeczy może być wiele, jednak najczęściej staje tak ze względu na fakt, iż pomiędzy spotkaniem początkowym a spotkaniem końcowym nie istniały żadne interakcje pomiędzy zespołem tworzącym oprogramowanie a odbiorcą finalnym. Te sytuacje sprawiły, iż coraz popularniejsze stało się wprowadzenie metodyk zwinnych do procesu zarządzania projektami.

Więcej…

   

Programiści - zarobki, zlecenia

ProgramistaNa przestrzeni ostatnich lat informatyka, a konkretnie związane z nią technologie należą do najszybciej rozwijających się dziedzin. Na szczególną uwagę zasługuje programowanie, bardziej zaawansowane i pozwalające na realizację wielu projektów dotyczących programów komputerowych oraz szczegółowej analizy.

Więcej…

   

Shopify a zarządzanie sklepem internetowym

Zarządzanie sklepem internetowymTo miejsce dla nowego przedsiębiorcy, który stawia swoje pierwsze kroki w sprzedaży internetowej, a także dla tych, którzy chcą swój biznes rozwinąć.

Więcej…

   

Jak działa Amazon?

AmazonAmazon daje niesamowite możliwości rozwoju dla polskich przedsiębiorstw. Istnieją dwie możliwości założenia konta na Amazonie: indywidualne i profesjonalne. Pierwsze z nich jest darmowe, jednak daje ograniczone możliwości sprzedaży. Konto profesjonalne wiąże się ze stałą miesięczną opłatą, jednak jest niezbędne do prowadzenia skutecznej sprzedaży na platformie Amazon.

Więcej…