Sieci komputerowe

Sieć komputerowa - co to jest? Topologie sieci, media transmisyjne, modele, polecenia, urządzenia

Sieć komputerowaSieć komputerowa - co to jest? Podstawowe pojęcia i nazwy. Sieć komputerowa jest zbiorem komputerów i urządzeń, które połączone są ze sobą. Umożliwia ona przekazywanie informacji pomiędzy tymi urządzeniami.

Więcej…

 

Rola adresu IP w Internecie

IP i InternetKażdego dnia łączymy się z Internetem za pomocą naszego komputera, telefonu lub tabletu. Nie zastanawiamy się przy tym, jak przebiega komunikacja pomiędzy nami, a stronami internetowymi, które odwiedzamy. W tym samym momencie do globalnej sieci mogą być podłączone miliony innych osób. W jaki sposób przesyłane do nas dane znajdują drogę do naszego urządzenia? Aby się tego dowiedzieć, musimy najpierw poznać czym jest adres IP i jaka jest jego rola.

Więcej…

   

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o budowie sieci komputerowej w firmie

Sieć komputerowa w firmieBudowa sieci komputerowej w firmie to poważna decyzja. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników i dopasować oferowane na rynku rozwiązania idealnie do potrzeb firmy. Dlaczego taka sieć komputerowa to dobre rozwiązanie i jak je wdrożyć? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Więcej…

 

Protokoły sieciowe - protokół TCP IP

Protokoły sieciowe

Protokołem w sieci komputerowej nazywamy zbiór zasad syntaktycznych i semantycznych sposobu komunikowania się jej elementów funkcjonalnych. Dzięki tym zasadom urządzenia tworzące sieć mogą się porozumiewać.

Podstawowym zadaniem protokołu jest identyfikacja procesu, z którym chce się komunikować proces bazowy. Zwykle w sieci pracuje wiele komputerów.

Więcej…