Sieci komputerowe

Sieć komputerowa - co to jest? Topologie sieci, media transmisyjne, modele, polecenia, urządzenia

Sieć komputerowaSieć komputerowa - co to jest? Podstawowe pojęcia i nazwy. Sieć komputerowa jest zbiorem komputerów i urządzeń, które połączone są ze sobą. Umożliwia ona przekazywanie informacji pomiędzy tymi urządzeniami.

Więcej…

 

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o budowie sieci komputerowej w firmie

Sieć komputerowa w firmieBudowa sieci komputerowej w firmie to poważna decyzja. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników i dopasować oferowane na rynku rozwiązania idealnie do potrzeb firmy. Dlaczego taka sieć komputerowa to dobre rozwiązanie i jak je wdrożyć? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Więcej…

   

Protokoły sieciowe - protokół TCP IP

Protokoły siecioweProtokołem w sieci komputerowej nazywamy zbiór zasad syntaktycznych i semantycznych sposobu komunikowania się jej elementów funkcjonalnych. Dzięki tym zasadom urządzenia tworzące sieć mogą się porozumiewać.

Więcej…

 

Protokoły sieciowe w modelu TCP/IP

Protokoły sieciowe w modelu TCP/IPModel TCP/IP (ang. Transmission Control Protocol/Internet Protocol) pełni w sieciach komputerowych funkcje wzorca odzwierciedlającego strukturę internetu. Model ten opisuje w jaki sposób przebiega transmisja danych w sieciach komputerowych, w jaki sposób współpracują poszczególne warstwy.

Więcej…

   

Więcej artykułów…