Baza wiedzy

Program Polska Bezgotówkowa, poznaj szereg możliwości!

Karty płatniczeNa początku tego roku wystartował program Polska Bezgotówkowa. Poznaj go lepiej i dowiedz się na co możesz liczyć jako przedsiębiorca.

Więcej…

   

Wirusy komputerowe - rodzaje

Wirus komputerowyCzym są wirusy komputerowe? Na czym polega ich działanie? Jakie są rodzaje wirusów? Okazuje się, że zadbanie o bezpieczeństwo komputera jest niezwykle ważne, ponieważ codziennie jest on narażony na działanie szkodliwych ataków, które czyhają w ukryciu, aby móc niepostrzeżenie przeniknąć do sytemu i zacząć siać w nim spustoszenie.

Więcej…

   

Czy można odzyskać nadpisane dane?

DyskCzęsto spotykamy się z sytuacjami, kiedy klienci przynoszą do nas nośniki z nadpisanymi danymi. A to przeinstalowali system zapominając wcześniej skopiować ważne dokumenty, a to nieopatrznie sformatowali kartę w aparacie...ostatnio ktoś przez pomyłkę potraktował nie ten dysk, co trzeba programem do niszczenia danych. Ale to tylko jeden przebieg, a zalecane są trzy, więc może coś się uda...bo to chyba niemożliwe, żeby nie dało rady odzyskać danych po nadpisaniu takim prostym, darmowym programem?

Więcej…

   

Czym jest cyberterroryzm?

CyberterroryzmRozwój technologiczny, jaki obserwowany jest od kilkudziesięciu lat zapewnia nam łatwiejsze funkcjonowanie, pracę, rozrywkę, ale może również powodować pewne zagrożenia. Upowszechnienie dostępu do Internetu spowodowało swobodne dotarcie do informacji umożliwiających dokonywanie przestępstw z wykorzystaniem komputerów i sieci internetowej.

Więcej…