Baza wiedzy

Co to jest Instagram? Powstanie, rozwój aplikacji. Rejestracja

InstagramSzybki rozwój Internetu oraz transformacja multimedialna stworzyła przestrzeń do pojawiania się nowych form działalności w sieci. Zastąpienie przekazu analogowego cyfrową postacią danych było impulsem powstawania nowych kanałów komunikacji międzyludzkiej, które są współtworzone oraz edytowane przez użytkowników. Najpopularniejszymi przykładami mediów cyfrowych są strony internetowe, telewizja cyfrowa, fotografia cyfrowa oraz Internet, a więc także różnorodne aplikacje, tworzone z udziałem użytkowników. Jedną z takich aplikacji jest Instagram, który obok Facebooka oraz Twittera stał się najchętniej używaną platformą komunikacyjną w sieci.

Więcej…

   

Wirusy komputerowe - rodzaje

Wirus komputerowyCzym są wirusy komputerowe? Na czym polega ich działanie? Jakie są rodzaje wirusów? Okazuje się, że zadbanie o bezpieczeństwo komputera jest niezwykle ważne, ponieważ codziennie jest on narażony na działanie szkodliwych ataków, które czyhają w ukryciu, aby móc niepostrzeżenie przeniknąć do sytemu i zacząć siać w nim spustoszenie.

Więcej…

   

Czy można odzyskać nadpisane dane?

DyskCzęsto spotykamy się z sytuacjami, kiedy klienci przynoszą do nas nośniki z nadpisanymi danymi. A to przeinstalowali system zapominając wcześniej skopiować ważne dokumenty, a to nieopatrznie sformatowali kartę w aparacie...ostatnio ktoś przez pomyłkę potraktował nie ten dysk, co trzeba programem do niszczenia danych. Ale to tylko jeden przebieg, a zalecane są trzy, więc może coś się uda...bo to chyba niemożliwe, żeby nie dało rady odzyskać danych po nadpisaniu takim prostym, darmowym programem?

Więcej…

   

Czym jest cyberterroryzm?

CyberterroryzmRozwój technologiczny, jaki obserwowany jest od kilkudziesięciu lat zapewnia nam łatwiejsze funkcjonowanie, pracę, rozrywkę, ale może również powodować pewne zagrożenia. Upowszechnienie dostępu do Internetu spowodowało swobodne dotarcie do informacji umożliwiających dokonywanie przestępstw z wykorzystaniem komputerów i sieci internetowej.

Więcej…