Baza wiedzy

Czym jest phishing? Przykłady phishingu

PhishingPrzestępcy internetowi cały czas udoskonalają metody zdobywania danych poufnych takich jak loginy i hasła. Dostosowują oni swoje strategie działania do zmieniających się zwyczajów internautów, tak by nieustannie być o krok przed nimi i oszukać jak największą liczbę osób. Phishing, czyli wyłudzanie informacji dotyczących dostępu do naszych kont w portalach społecznościowych, konta bankowego czy skrzynki mailowej, ma na celu nie tylko bezpośrednią kradzież pieniędzy, ale również ważnych danych osobowych i późniejsze wykorzystanie ich w nielegalny sposób. Warto wiedzieć, jak działają cyberprzestępcy i co zrobić, by nie dać się oszukać.

Więcej…

   

Jak to jest zrobione, czyli historia druku 3D

Drukowanie 3DDrukowanie przestrzenne to jedna z nowości, która na rynku dostępnym dla każdego pojawiła się ledwie kilka lat temu. Zatem stosunkowo niedawno. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej drodze, jaką musiały przebyć drukarki 3D, aby znaleźć się w domach, dojdziemy do wniosku, że nie jest to technologia nowa. Udostępnienie jej szerszej publiczności niewątpliwie przyczyniło się do wzrostu zainteresowania drukiem 3D.

Więcej…

   

Branża IT

Branża ITSkrót IT rozwinięty i przetłumaczony na język polski oznacza technologię informacyjną. Są to wszystkie te zagadnienia, które związane są z różnorodnym przetwarzaniem informacji. Branża IT znajduje się na pograniczu, pomiędzy informatyką a telekomunikacją.

Więcej…

   

Produkcja i projektowanie produktu na zamówienie - Montaż kontraktowy elektroniki w praktyce

Montaż elektronikiProdukcja sprzętu elektronicznego obejmuje szereg czynności, począwszy od projektu, skończywszy na wypuszczeniu produktu na rynek. Firmy szukające oszczędności zlecają część prac firmom zewnętrznym. Bardzo poszukiwaną usługą jest montaż kontraktowy elektroniki.

Więcej…