Baza wiedzy

Co warto wiedzieć na temat kolorów w druku cyfrowym?

Kolory w druku cyfrowymDrukarnie cyfrowe oferują wiele innowacyjnych rozwiązań. Umożliwiają drukowanie spersonalizowanych etykiet, wizytówek czy plakatów. Najpopularniejszym modelem barw, z którego korzystają, jest CMYK, choć istnieje również CMYK+W i CMYK+O/V/G.

Więcej…

   

Produkcja i projektowanie produktu na zamówienie - Montaż kontraktowy elektroniki w praktyce

Montaż elektronikiProdukcja sprzętu elektronicznego obejmuje szereg czynności, począwszy od projektu, skończywszy na wypuszczeniu produktu na rynek. Firmy szukające oszczędności zlecają część prac firmom zewnętrznym. Bardzo poszukiwaną usługą jest montaż kontraktowy elektroniki.

Więcej…

   

Czym jest phishing? Przykłady phishingu

PhishingPrzestępcy internetowi cały czas udoskonalają metody zdobywania danych poufnych takich jak loginy i hasła. Dostosowują oni swoje strategie działania do zmieniających się zwyczajów internautów, tak by nieustannie być o krok przed nimi i oszukać jak największą liczbę osób. Phishing, czyli wyłudzanie informacji dotyczących dostępu do naszych kont w portalach społecznościowych, konta bankowego czy skrzynki mailowej, ma na celu nie tylko bezpośrednią kradzież pieniędzy, ale również ważnych danych osobowych i późniejsze wykorzystanie ich w nielegalny sposób. Warto wiedzieć, jak działają cyberprzestępcy i co zrobić, by nie dać się oszukać.

Więcej…

   

Co to jest Instagram? Powstanie, rozwój aplikacji. Rejestracja

InstagramSzybki rozwój Internetu oraz transformacja multimedialna stworzyła przestrzeń do pojawiania się nowych form działalności w sieci. Zastąpienie przekazu analogowego cyfrową postacią danych było impulsem powstawania nowych kanałów komunikacji międzyludzkiej, które są współtworzone oraz edytowane przez użytkowników. Najpopularniejszymi przykładami mediów cyfrowych są strony internetowe, telewizja cyfrowa, fotografia cyfrowa oraz Internet, a więc także różnorodne aplikacje, tworzone z udziałem użytkowników. Jedną z takich aplikacji jest Instagram, który obok Facebooka oraz Twittera stał się najchętniej używaną platformą komunikacyjną w sieci.

Więcej…