Baza wiedzy

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Dysku Google

Dysk Google10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Dysku Google Dysk Google to narzędzie, które ułatwia przechowywanie oraz udostępnianie danych. Stanowi niezwykle ważne uzupełnienie innych usług oferowanych przez Google. To przestrzeń kompatybilna z Dokumentami Google, Arkuszami Kalkulacyjnymi, Prezentacjami Google oraz wieloma innymi plikami. Może być wykorzystywana zgodnie z indywidualnymi potrzebami lub współdzielona z innymi pracownikami.

Więcej…

   

Przeskok w przemyśle dzięki skanowaniu przestrzennemu

Skanowanie przestrzennePrzestrzenne skanowanie obiektu stało się już dawno temu przełomowym udogodnieniem w branży nie tylko komputerowej i informatycznej. Także medycyna, architektura, projektowanie czy sztuka, zmieniły się dzięki możliwościom skanerów trójwymiarowych, w roli których coraz częściej występują nie tyle skanery, co sprzężone systemy wielu obiektów (kamer lub aparatów) nagrywających obiekt w pełnej krasie i 360 stopniach. Następnie to programy do obróbki grafiki komputerowej odpowiadają za dalszą pracę nad tak pozyskanym modelem, a skanowanie 3D jest często tylko przepustką do chociażby dalszego projektowania czy planowania prac.

Więcej…

   

Czym jest phishing? Przykłady phishingu

PhishingPrzestępcy internetowi cały czas udoskonalają metody zdobywania danych poufnych takich jak loginy i hasła. Dostosowują oni swoje strategie działania do zmieniających się zwyczajów internautów, tak by nieustannie być o krok przed nimi i oszukać jak największą liczbę osób. Phishing, czyli wyłudzanie informacji dotyczących dostępu do naszych kont w portalach społecznościowych, konta bankowego czy skrzynki mailowej, ma na celu nie tylko bezpośrednią kradzież pieniędzy, ale również ważnych danych osobowych i późniejsze wykorzystanie ich w nielegalny sposób. Warto wiedzieć, jak działają cyberprzestępcy i co zrobić, by nie dać się oszukać.

Więcej…

   

Co to jest Instagram? Powstanie, rozwój aplikacji. Rejestracja

InstagramSzybki rozwój Internetu oraz transformacja multimedialna stworzyła przestrzeń do pojawiania się nowych form działalności w sieci. Zastąpienie przekazu analogowego cyfrową postacią danych było impulsem powstawania nowych kanałów komunikacji międzyludzkiej, które są współtworzone oraz edytowane przez użytkowników. Najpopularniejszymi przykładami mediów cyfrowych są strony internetowe, telewizja cyfrowa, fotografia cyfrowa oraz Internet, a więc także różnorodne aplikacje, tworzone z udziałem użytkowników. Jedną z takich aplikacji jest Instagram, który obok Facebooka oraz Twittera stał się najchętniej używaną platformą komunikacyjną w sieci.

Więcej…