Baza wiedzy

Czym jest phishing? Przykłady phishingu

PhishingPrzestępcy internetowi cały czas udoskonalają metody zdobywania danych poufnych takich jak loginy i hasła. Dostosowują oni swoje strategie działania do zmieniających się zwyczajów internautów, tak by nieustannie być o krok przed nimi i oszukać jak największą liczbę osób. Phishing, czyli wyłudzanie informacji dotyczących dostępu do naszych kont w portalach społecznościowych, konta bankowego czy skrzynki mailowej, ma na celu nie tylko bezpośrednią kradzież pieniędzy, ale również ważnych danych osobowych i późniejsze wykorzystanie ich w nielegalny sposób. Warto wiedzieć, jak działają cyberprzestępcy i co zrobić, by nie dać się oszukać.

Więcej…

   

Jak to jest zrobione, czyli historia druku 3D

Drukowanie 3DDrukowanie przestrzenne to jedna z nowości, która na rynku dostępnym dla każdego pojawiła się ledwie kilka lat temu. Zatem stosunkowo niedawno. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej drodze, jaką musiały przebyć drukarki 3D, aby znaleźć się w domach, dojdziemy do wniosku, że nie jest to technologia nowa. Udostępnienie jej szerszej publiczności niewątpliwie przyczyniło się do wzrostu zainteresowania drukiem 3D.

Więcej…

   

Branża IT

Branża ITSkrót IT rozwinięty i przetłumaczony na język polski oznacza technologię informacyjną. Są to wszystkie te zagadnienia, które związane są z różnorodnym przetwarzaniem informacji. Branża IT znajduje się na pograniczu, pomiędzy informatyką a telekomunikacją.

Więcej…

   

Co warto wiedzieć na temat kolorów w druku cyfrowym?

Kolory w druku cyfrowymDrukarnie cyfrowe oferują wiele innowacyjnych rozwiązań. Umożliwiają drukowanie spersonalizowanych etykiet, wizytówek czy plakatów. Najpopularniejszym modelem barw, z którego korzystają, jest CMYK, choć istnieje również CMYK+W i CMYK+O/V/G.

Więcej…