Sprzęt

Z jakich podzespołów składa się komputer?

Podzespoły komputeraLudzkość już od 1946 roku używa komputerów do różnych zadań. Pierwsze urządzenia posiadały niewielką moc obliczeniową, a przy tym zajmowały ogromną przestrzeń, czasem nawet kilka pomieszczeń. Pierwszym komputerem, jaki zaprojektowano i zbudowano był ENIAC (Electronic Numerical Integrator And Computer). Publicznie zaprezentowany był w 1946 roku w Princeton University.

Więcej…

 

Myszka pionowa - poznaj jej zalety i wady

Myszka pionowaWiększość z nas każdego dnia spędza kilka-kilkanaście godzin przed ekranem komputera. Jest to naturalne środowisko pracy czy rozrywki. O ile jednak potrafimy doskonale surfować po Internecie, obsługiwać programy czy grać w gry, o tyle wciąż robimy to w sposób, który stanowi spore obciążenie dla naszego organizmu i może powodować niepożądane komplikacje zdrowotne. Z myślą o ergonomii, inżynierowie wiodących firm, produkujących kontrolery, rozpoczęli prace nad urządzeniami, których eksploatacja w codziennym użytkowaniu byłaby mniej uciążliwa niż standardowych myszek, czy trackballi. Tak powstała myszka wertykalna (pionowa).

Więcej…

   

Jaki skaner wybrać do domu?

SkanerSkaner to praktyczne urządzenie, które znajdzie zastosowanie, nie tylko w biurze lub firmie, lecz także w domu. W szerokim ofercie tych urządzeń znajdziesz praktyczne modele użytkowe oraz specjalistyczne, o dużym zróżnicowaniu cenowym. Jaki model wybrać do domu, by spełniał Twoje wymagania podpowiemy Ci w tym artykule.

Więcej…

 

Acer Aspire 5 czyli idealny laptop do codziennego użytku

Acer Aspire 5Laptop Acer Aspire 5 swoją premierę miał w kwietniu 2017 r. i szybko spotkał się z uznaniem użytkowników. Laptopy z tej serii charakteryzują się bowiem starannym wykonaniem, dobrymi podzespołami oraz dobrej jakości matowym ekranem IPS pracującym w rozdzielczości Full HD. Wszystko to sprawia, że Acer laptop idealnie nadaje się do codziennego użytkowania.

Więcej…