Sprzęt

Precyzyjny mechanizm - zegarek

Stylowy zegarekNajbardziej precyzyjnym urządzeniem do odmierzania czasu - jak wszyscy wiedzą - jest zegarek, ale mało kto wie, że prekursorem i wynalazcą zegara - mechanizmu sprężynowego umieszczonego w specjalnym pudełku jest Peter Henlein. Dokonał tego czynu na początku szesnastego wieku.

Więcej…

 

Acer Aspire 5 czyli idealny laptop do codziennego użytku

Acer Aspire 5Laptop Acer Aspire 5 swoją premierę miał w kwietniu 2017 r. i szybko spotkał się z uznaniem użytkowników. Laptopy z tej serii charakteryzują się bowiem starannym wykonaniem, dobrymi podzespołami oraz dobrej jakości matowym ekranem IPS pracującym w rozdzielczości Full HD. Wszystko to sprawia, że Acer laptop idealnie nadaje się do codziennego użytkowania.

Więcej…

   

Jak działa drukarka termotransferowa?

Drukarka termotransferowaDrukarki termotransferowa stosuje się do druku na papierze, a także na jakimkolwiek innym materiale - naturalnym czy sztucznym. Za pomocą druku termotransferowego możemy nanosić aplikacje wyjątkowej jakości w stosunkowo niskiej cenie. Technologia termotransferowa charakteryzuje się wyjątkową jakością wydruków porównywalną do drukarek laserowych.

Więcej…

 

Druk cyfrowy a offsetowy - czym się różnią?

Druk cyfrowyJeśli zamierzasz drukować w profesjonalnej drukarni, prawdopodobnie zetkniesz się z pytaniem - czym różni się druk cyfrowy od offsetowego. Czym wyróżniają się te technologie druku i jak wybrać tę najlepszą dla Ciebie?

Więcej…

   

Domowe drukowanie 3D - jaki materiał wybrać, ABS czy PLA?

Drukarka 3DNiskobudżetowe drukarki 3D, których wzrost popularności obserwujemy od 2013 roku, najczęściej korzystają z technologii FDM. Jednak, podobnie jak w przypadku drukarek atramentowych, nie wystarczy samo urządzenie, aby móc drukować. Tak więc i w przypadku drukarek 3D musimy mieć tworzywo do wydruków.

Tylko jaki materiał wybrać?

Więcej…

 

Jakie parametry powinien mieć komputer, by podołał najnowszym grom?

Wnętrze komputeraLiczba dostępnych na rynku komponentów komputerowych sprawia, że nierzadko można się pogubić przy dobieraniu odpowiedniej specyfikacji do swoich potrzeb czy podczas zakupu gotowego komputera w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Co jest najważniejsze w komputerze i co musi spełniać, aby dobrze nam służył przy najnowszych grach?

Więcej…