5 najlepszych cyfrowych platform dla graczy

Cyfrowa platforma dla graczyKupowanie gier w pudełku powoli przechodzi do historii. Obecnie coraz więcej użytkowników decyduje się na to, aby ulubione tytuły kupować online i korzystać z cyfrowych platform dla graczy. Autorzy platform spełniają ich oczekiwania i planują coraz to ciekawsze akcje promocyjne. Poznajmy 5 najlepiej ocenianych cyfrowych platform dla graczy, w których można kupić ulubione tytuły i cieszyć się cyfrową biblioteką.

Gry pudełkowe coraz częściej wybierane są głównie przez kolekcjonerów, którzy z sentymentem odnoszą się do tego formatu oraz jako pomysł na prezent dla miłośników gier wideo. Z kolei producenci gier wykorzystują tę formę głównie do prezentowania premier i specjalnych edycji limitowanych. Dołączają do nich często unikatowe gadżety, na przykład fizyczne mapy do gry, figurki kolekcjonerskie lub rozszerzone art booki. Gry wideo coraz chętniej jednak goszczą w naszych cyfrowych bibliotekach niż na półkach. Konta założone na dedykowanych platformach internetowych stworzonych przez producentów gier wideo, pozwalają zakupić i pobrać niezliczoną liczbę tytułów. Zarówno nowości, jak i klasyków, bez wychodzenia z domu.

1. Steam (Valve Corporation)

Zestawienie najlepszych cyfrowych platform dla graczy najlepiej rozpocząć od Steama. To lider dystrybucji cyfrowej gier i najstarszy serwis w tej kategorii, stworzony już w 2003 roku. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza głównie grze Counter-Strike. Umożliwia komunikację użytkowników na poziomie gry. Jedną z najbardziej docenianych przez graczy opcji jest Steam Cloud, gdzie można zachowywać zapisany stan gry, nie obciążając przy tym pamięci. Na platformie Steam można znaleźć ponad 30 000 tytułów.

2. GOG.com (CD Projekt)

Drugą platformą godną uwagi jest GOG.com, która do 2012 roku znana była jako Good Old Games. To polski serwis, który jest częścią holdingu spółki CD Projekt, znanej z wyprodukowania gier takich, jak Wiedźmin czy Cyberpunk 2077. Gracze, którzy do tej pory nie rozpoczęli swojej przygody ze wspomnianymi tytułami, na GOG.com mogą je zakupić w niskiej cenie i pobrać do swojej biblioteki cyfrowej. Cechą, która wyróżnia GOG.com, jest to, że oprócz nowości znajduje się na niej bogata baza gier z lat 80. i 90.

3. Epic Games Store (Epic Games)

Epic Games Store to platforma autorstwa firmy, która największą popularność zdobyła dzięki grze Fortnite. Epic Games Store zostało założone w 2018 roku, co czyni ją jedną z najmłodszych w tym zestawieniu. Obok popularnych serii gier na platformie znajdują się również niezależne tytuły. Epic Games Store często oferuje bardzo ciekawe i korzystne promocje, dzięki którym można pobrać gry za darmo lub w bardzo atrakcyjnych cenach.

4. Origin (Electronic Arts)

Platforma Origin jest znana wszystkim użytkownikom, którzy szczególnie upodobali sobie gry wyprodukowane przez EA. To właśnie Electronic Arts jest właścicielem platformy, która powstała w 2011 roku. Oferuje użytkownikom dostęp do wszystkich najbardziej znanych tytułów, a także korzystne promocje.

5. uPlay (Ubisoft)

uPlay to platforma zamykająca zestawienie. Została założona przez Ubisoft i podobnie jak w przypadku EA, można na niej znaleźć tytuły głównie założyciela. Jednak w ostatnich latach znacznie powiększył się katalog twórców niezwiązanych z Ubisoftem.

Internet dla gracza - podstawa płynnej rozgrywki

Aby szybko pobierać zakupione na platformach tytuły oraz w pełni cieszyć się możliwościami każdej gry komputerowej, niezbędny jest stabilny Internet dla gracza. Pobranie dużych plików gry i aktualizacji wymaga łącza o naprawdę dobrej przepustowości. Ponadto, rozgrywka online powinna opierać się na stabilnym Internecie, który zapewnia niski ping. To wskaźnik opóźnienia transmisji danych, który jest największą zmorą zapalonych graczy. Zbyt wysoki ping powoduje zakłócenia w przekazywaniu danych, zacinanie się gry oraz problemy z serwerem gry.

Obecnie najlepszy Internet dla gracza może zaoferować INEA. To jedyny dostawca, który dysponuje światłowodem symetrycznym o przepustowości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s. Łącze symetryczne zapewnia taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych. Dzięki temu Internet dla graczy pozwala w krótkim czasie pobierać z cyfrowej biblioteki najbardziej wymagające tytuły, a także cieszyć się niczym niezakłóconą rozgrywką online oraz transmitować grę na żywo.

Źródło: www.inea.pl.

Komentarze

Alek
A czy warto kupować doładowania na zewnętrznych platformach? Tam zwykle kupon można kupić nieco taniej.
https://www.kdro.pl/