Gry komputerowe

Rodzaje gier komputerowych

Rodzaje gier komputerowychGry komputerowe stają się dla wielu osób najpopularniejszym i najlepszym źródłem rozrywki. Na całym świecie jest miliony graczy i ciągle ich przybywa, dlatego twórcy gier zaczęli tworzyć nowe gatunki gier, aby każdy gracz znalazł coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ nie każdy lubi gry FPS lub gry sportowe. Obecnie gry komputerowe dzielą się na różne gatunki z których każdy gracz ma swoje ulubione.

Więcej…

   

Gry komputerowe - zalety i wady

Gry komputeroweRynek gier komputerowych staje się coraz bardziej popularny i przynosi coraz większe dochody. Z roku na rok powstają coraz nowsze gry, które swoją grafiką coraz bardziej przypominają rzeczywisty świat.

Więcej…

   

Silniki gier komputerowych

Silniki gier komputerowychWraz z rozwojem technologicznym, oczekiwania wobec całkowitego odwzorowania rzeczywistości w grach komputerowych są coraz wyższe. Na rynku brylują coraz to nowsze gadżety pozwalające w pełni zaangażować zmysły gracza. Jednym z takich urządzeń są zyskujące na popularności gogle wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim użytkownik silniej angażuje się w rozgrywkę i według producentów czerpie więcej satysfakcji z gry. Silniki do tworzenia gier komputerowych wymagają niekiedy bardzo dobrej znajomości programowania (najczęściej w języku C++), modelowania, animacji oraz grafiki 2D i 3D. W ostatnich latach coraz więcej silników jest udostępniana publicznie, dzięki czemu każdy może spróbować stworzyć grę komputerową, zwłaszcza, że tutoriali nie brakuje.

Więcej…

   

Steam Community - zło konieczne czy ułatwienie przygód komputerowych?

Gry komputeroweSteam Community - czym jest i czy warto z niej korzystać? Platformę Steam z pewnością można uznać za jedną z większych rewolucji w świecie gier ostatnich lat. Mało osób wie jednak, że sama platforma zaczęła działać w wersji beta już 2002 roku, a oficjalnie zaczęła funkcjonować w 2003 roku. Już w 2007 roku natomiast powstało Steam Community.

Więcej…