Najpopularniejsze gry strzelanki - jakie są?

Gry strzelankiGry strzelanki, czyli tak zwane shootery, to jedno z najpopularniejszych gier akcji. To właśnie tego rodzaju gry są najchętniej kupowane przez graczy w bardzo różnym wieku. Co roku na rynku gier pojawia się przynajmniej kilka nowości zaliczanych właśnie do strzelanek. Jakie shootery cieszą się dziś dużą popularnością?

Na czym polegają strzelanki?

Gracze grający w strzelanki wcielają się w konkretną postać (czasem jest to pojazd). Ich zadaniem jest zniszczenie przeciwników bądź konkretnych celów. Misję mają wykonać, wykorzystując różne rodzaje broni palnej. Fani gier przyjmują, że jedną z pierwszych strzelanek była wydana w roku 1978 gra Space Invanders.

Dlaczego gry strzelanki są tak popularne?

Strzelanki to jedne z popularniejszych gier. Wiele osób, które raczej nie sięgają po gry komputerowe zastanawia się często, z czego to wynika. Okazuje się, że strzelanki to jedne z bardziej emocjonujących gier. Dostarczają niesamowitej rozrywki, która podparta jest odrobiną adrenaliny.

Jak w każdej grze, tak również w strzelance można na chwilę przenieść się do innego świata i wcielić w zupełnie inną postać. Można także postrzelać, na co często w realnym świecie nie mamy najmniejszych szans. Strzelanki to zupełnie inny świat, z którym w realnym życiu nigdy się nie zetkniemy.

Jakie strzelanki zasługują na uwagę?

Cieszące się dużą popularnością strzelanki, a więc gry stojące na naprawdę dobrym poziomie i oferujące świetną rozrywkę to między innymi:

  • Destiny 2: Porzuceni;
  • Prey: Mooncrash;
  • Call of Duty: Black OPS 4;
  • Firewall: Zero Hour;
  • Battlefield V.

Oczywiście na rynku znaleźć można zdecydowanie więcej strzelanek. Te polecić można jednak śmiało nawet najbardziej wymagającym graczom.

Dlaczego warto wybrać grę Destiny 2: Porzuceni?

Destiny 2 nie było grą zbyt dobrze odebraną przez graczy. Strzelanka szybko zaczęła odchodzić w niepamięć. Na szczęście jej producenci w porę zauważyli co się dzieje i postanowili zacząć działać. Wydali dodatek Porzuceni, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Gracze dostali dodatkowe misje, a także kooperacyjny najazd.

Czy Prey: Mooncrash to na pewno strzelanka?

Niektórych zaskoczy, że gra ta znalazła się w zestawieniu strzelanek. Warto jednak podkreślić, że w rozszerzeniu producenci zadbali o dużo większą dynamikę akcji. Gracz musi naprawdę sięgać po broń - w przeciwnym razie nie uda mu się zaliczyć wszystkich celów.

Czy Call of Duty: Black OPS 4 to gra dla wielu osób?

Większość strzelanek pozwala na grę pojedynczej osobie. W Call of Duty: Black OPS 4 jest zupełnie inaczej. Tym razem zdecydowano się postawić na rozgrywki wieloosobowe. Bez wątpienia był to prawdziwy strzał w dziesiątkę, który przyczynił się do ogromnej popularności tej gry.

Wybór strzelanek na rynku jest naprawdę ogromny. Gry te różnią się stylistyką, stopniem brutalności, fabułą. Tym samym każdy miłośnik gier znajdzie bez problemu taką strzelankę, która idealnie wpisze się w jego indywidualne preferencje. Te opisane przez nas to jedynie niewielki wycinek tego, co naprawdę zasługuje na uwagę.

Źródło www.gram.pl.

Komentarze