Zarabianie na tworzeniu szablonów stron

Szablony stron WWWZarabianie na tworzeniu szablonów stron i blogów, np. dla CMS Wordpress.

Internet obecnie daje sporo możliwości w kwestii podstawowego czy też dodatkowego zarabiania. Kolejnym przykładem jest tworzenie stron internetowych, a ściślej mówiąc zarabianie na tworzeniu szablonów do popularnych systemów CMS.

Biznes polegający na tworzeniu stron internetowych może jak najbardziej być prowadzony bez fizycznego kontaktu z klientem, jednak możliwości zarobku pojedynczej osoby są ograniczone czasem w jakim strona jest tworzona a także tym, iż strona najczęściej sprzedawana jest tylko raz.

Strony internetowe to produkt który powinien być w pełni dostosowany do wymagań klienta, przez co raczej nie nadają się do dalszej odsprzedaży dla innego klienta.

Osoba która świetnie orientuje się w języku HTML oraz CSS, a także zna podstawy php z pewnością chciała by móc sprzedawać swoje produkty więcej niż jeden jedyny raz. Oczywiście, taka możliwość istnieje, polega ona na sprzedaży szablonów stron za pośrednictwem serwisów, które takie usługi proponują. Najpopularniejszym serwisem na którym można sprzedać szablon strony internetowej jest Themeforest - http://themeforest.net/

Jak rozpocząć sprzedaż w tym serwisie?

Należy założyć konto w standardowy sposób, a następnie rozwiązać prosty test. Jego rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy gdy znamy regulamin serwisu. Następnie możemy przystąpić do sprzedaży szablonów np. do systemu CMS Wordpress. Tworzenie szablonów stron jest również dobrym rozwiązaniem dla grafików, którzy nie znają się na kodowaniu możliwe jest bowiem sprzedawanie szablonów w formie plików programu Adobe Photoshop - czyli w formacie PSD.

Tworzenie szablonu

Najważniejszym etapem tworzenia szablon jest wykreowanie layout’u w programie graficznym. Musi charakteryzować się on dobrym efektem wizualnym, w przeciwnym razie zostanie odrzucony przez osoby sprawdzające pliki pod tym względem. Cena za szablon w pliku PSD jest z reguły około o połowę niższa niż w pełni zakodowanego szablonu, dlatego osoby które znają się zarówno na Photoshopie jak i HTML oraz CSS skorzystają więcej na sprzedaży w pełni działającej strony internetowej.

Od plików HTML jeszcze bardziej wartościowa jest sprzedaż gotowych, w pełni działających szablonów do Wordpressa. Zakodowanie takiego szablonu wymaga już znajomości PHP oraz języków skryptowych.

Jak nauczyć się tworzenia szablonów do Wordpressa?

Istnieją dwie metody, jedna wymaga większej ilości pieniędzy, druga większej ilości czasu. Gdy ktoś orientuje się w podstawach PHP i Java, oraz umie korzystać z pomocy wyszukiwarek, może po prostu zakodować szablon html do Wordpressa na podstawie drugiego szablonu, kopiując konieczne znaczniki. Szablon zrobiony w ten sposób będzie działał, a dana osoba z czasem nabierze pewności jakie elementy języków programowania służą do realizacji konkretnych funkcji. Taka metoda wymaga sporo czasu i uczenia się na błędach, w związku z czym osoby mniej wytrwałe powinny skorzystać z metody drugiej.

Wystarczy wówczas zakupić odpowiedni kurs wideo na temat tworzenia szablonów do Wordpressa. Wykładowca w skuteczny sposób wyjaśni wszystkie aspekty tworzenia szablonów do tego systemu CMS. Wykład na temat tworzenia szablonów do Wordpressa najczęściej zaczyna się od omówienia tego systemu dla blogerów. Następnie przechodzi się do tworzenia strony w programie graficznym. Właściwa część wykładu na temat tworzenia szablonów to zakodowanie szablonu za pomocą html i css, a następnie zrobienie prawidłowo działającej strony.

Jak wiele można zarobić?

Należy pamiętać, iż zarabianie na Themeforest wiąże się z dużą kreatywnością, pomysłowością, zmysłem artystycznym i sporą ilością pracy. Dobry szablon do Wordpressa kosztuje nawet 200 złotych i więcej, szanse na dobry zarobek są zatem znaczne. Najlepsze szablony sprzedawane są kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy - gra jest zatem warta świeczki.

Przy współpracy z Vertes Design - tworzenie stron internetowych.

Komentarze