Oprogramowanie

Aplikacje na iPhone'a niezbędne dla każdego managera

iPhone aplikacjeJeśli jako manager zarządzasz pracą całego zespołu, musisz mieć pod kontrolą wiele aspektów. Chcesz ułatwić komunikację z członkami teamu i upewnić się, że wszystkie terminy są dopięte? Skorzystaj z możliwości, które dają poniższe aplikacje na iPhone'a!

Więcej…

 

Czym jest Agile i jak stosować 12 zasad zwinnego tworzenia oprogramowania w praktyce?

Tworzenie oprogramowaniaAgile jest zwinnym sposobem zarządzania projektami. Podejście to znacząco zwiększa szansę ukończenia projektu o odpowiedniej jakości w założonym budżecie oraz terminie. Jednak czym dokładnie jest Agile i w jaki sposób wdrożyć 12 zasad manifestu w codziennej rutynie tworzenia oprogramowania?

Więcej…

   

4 najważniejsze kwestie dotyczące licencji

Kwestie dotyczące licencjiBycie twórcą dobra niematerialnego (stanowiącego utwór w rozumieniu prawa autorskiego) niesie za sobą wiele korzyści, które wynikają przede wszystkim z możliwości jego ekonomicznej eksploatacji. Szczególną postacią eksploatacji utworu jest możliwość udzielenia licencji, na podstawie której osoba trzecia nabywa możliwość legalnego korzystania z utworu.

Więcej…

 

Zakup licencji programów komputerowych - jak zmniejszyć koszty licencji?

Licencje programów komputerowychZ perspektywy właścicieli małych i średnich firm, a tym bardziej osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, zakup licencji systemów operacyjnych i programów komputerowych stanowi kosztowny wydatek, który może mocno nadszarpnąć firmowy budżet.

Więcej…