Oprogramowanie

Czym jest dedykowane oprogramowanie dla firmy?

Dedykowane oprogramowanieW czasach, kiedy rozwiązania informatyczne stają się dla nas wszystkich codziennością, IT wkracza także coraz silniej w aspekty związane z prowadzeniem firmy. Wśród gotowych rozwiązań i systemów dostępnych na rynku praktycznie od ręki, znajdują się także dedykowane aplikacje dla biznesu.

Więcej…

 

Usprawnianie procesów produkcji dzięki informatyce

Proces produkcjiFirmy produkcyjne powinny dążyć do tego, ażeby usprawniać procesy produkcji. Chodzi tu nie tylko o podnoszenie jakości wyrobów czy zwiększenie normy ale również o zbieranie danych, na podstawie których kierownictwo może wysuwać konkretne wnioski i podejmować decyzje.

Więcej…

   

4 najważniejsze kwestie dotyczące licencji

Kwestie dotyczące licencjiBycie twórcą dobra niematerialnego (stanowiącego utwór w rozumieniu prawa autorskiego) niesie za sobą wiele korzyści, które wynikają przede wszystkim z możliwości jego ekonomicznej eksploatacji. Szczególną postacią eksploatacji utworu jest możliwość udzielenia licencji, na podstawie której osoba trzecia nabywa możliwość legalnego korzystania z utworu.

Więcej…

 

Przegląd darmowych programów do projektowania wnętrz

Nowoczesne projektowanie wnętrzW sieci znaleźć można wiele stosunkowo prostych w obsłudze darmowych programów, dzięki którym mamy możliwość stworzyć mniej lub bardziej profesjonalną wizualizację wnętrza. Programy te cieszą się dużą popularnością, ponieważ praktycznie każdy od razu po pobraniu i instalacji, bez konieczności wydawania pieniędzy na zakup niezbędnych licencji, może zacząć projektowanie. Oto niektóre z nich:

Więcej…