Rodzaje gier przeglądarkowych

Gra przeglądarkowaGranie w gry online to jedna z ulubionych form rozrywki młodszej części społeczeństwa. Miłośnicy gier odprężają się przy nich po wielu godzinach spędzonych w szkole czy na uczelni, choć niejednokrotnie można przyłapać na graniu również dorosłych. Jednym z najczęściej wybieranych typów gier są gry na przeglądarki - proste w obsłudze, nie wymagające instalacji. Jakie są współczesne rodzaje gier przeglądarkowych?

RPG

Role-playing games, znane w Polsce pod skrótem RPG to niewątpliwie najpopularniejsze rodzaje gier na komputer czy smartfon. Zadaniem gracza w tego typu rozrywce jest wcielenie się w jakąś postać, która stanowi element całej fabuły. Gra realizowana jest według działań postaci. Przed użytkownikiem otwiera się zaskakujący świat pełen niebanalnych rozwiązań, na które właśnie gracz ma największy wpływ. Wciągająca fabuła gry mocno podkręca ciekawość gracza, który musi wykonywać kolejne zadania, jeśli chce przejść dalej.

MMO

Kolejny, dziwnie brzmiący skrót oznacza nic innego jak Massive Multiplayer Online. Oznacza to, że na jednej platformie przeglądarkowej może grać nieograniczona liczna użytkowników. Dzięki temu powstały gry, w których grają realne osoby i toczy się prawdziwa, zawzięta rywalizacja. Przy tego typu rozrywce można sprawdzić swoje możliwości, osiągnąć sukcesy na arenie międzynarodowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet zarobić pieniądze. Ten gatunek gier przeglądarkowych to doskonała rozrywka na wiele miesięcy.

Gry strategiczne

Ten rodzaj gier wywodzi się z planszówek, które polegały na kierowaniu jednostką ku zwycięstwu na tle np. militarnym bądź ekonomicznym. Gry strategiczne z pewnością przypadną do gustu osobom o umyśle analitycznym. Rozgrywki wymagają silnego skupienia i zaangażowania, co z pewnością pochłonie zawodnika na wiele miesięcy.

Gry zręcznościowe

Gatunek gier zręcznościowych jest obecnie tak popularny, że stanowią niemal odrębny typ. Wśród najchętniej odwiedzanych gier przeglądarkowych wyróżnia się strzelanki. Akcja takich gier może być osadzona w różnych realiach, a fabuła polega na strzelaniu do postaci wyłaniających się zewsząd na ekranie. Strzelanki dzieli się w zależności od perspektywy, jaką ogląda bohater. Wyróżnia się FPS, czyli fabuła widoczna z poziomu oczu strzelającego, oraz TPS, gdzie wszystko rozgrywa się zza pleców bohatera.

Logiczne

Gry logiczne stały się ulubionym sposobem na rozrywkę u osób, które lubią potrenować szare komórki. Każda tego typu gra dzieli się na poziomy, do których przejścia trzeba się mocno nagłówkować. Im wyższy osiągnięty poziom, tym trudniej brnąć dalej. Trudność w osiągnięciu celu zazwyczaj wysoce motywuje gracza do nieszablonowego myślenia, co znajduje doskonałe zastosowanie w codziennym życiu.

Co łączy te wszystkie formy rozrywki? Są to, ku uciesze milionów zawodników, gry na komputer za darmo. Owszem, w każdej z proponowanych istnieje możliwość zakupu ulepszeń za realne pieniądze, lecz w gruncie rzeczy chodzi w nich o to, by wykazać się sprytem i wygrywać dzięki temu, co oferuje gra.

Źródło: https://gamehag.com/.

Komentarze