Tinder - czym jest, jak działa i czy warto z niego skorzystać?

TinderTinder to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie. Korzystają z niej już miliony osób, a wiele kolejnych singli zaczyna z niej korzystać i przekonuje się do randkowania w internecie. Sporo osób nie wie jednak jeszcze do końca - czym jest Tinder, jak funkcjonuje, jakie są jego zalety i czy warto korzystać z tej aplikacji. W tym tekście przedstawiamy wszystkie odpowiedzi na te pytania oraz podpowiadamy, na co warto uważać randakując online.

Czym jest Tinder?

Tinder to aplikacja randkowa przeznacza na smartfony. Jest ona najpopularniejszą aplikacją tego typu i umożliwia randkowanie z osobami na całym świecie. Aby z niej skorzystać, należy mieć ukończone 18 lat oraz pobrać aplikacje akceptując jej regulamin. Ogólnie samo randkowanie jest proste, intuicyjne, a randkować można w wersji darmowej - podstawowej oraz płatnej. Tinder jest aplikacją typu wyboru poszczególnych profili na zasadzie TAK/NIE. Oznacza to, że nie mamy możliwości przeglądania wszystkich profili z danym kryterium np. lokalizacyjnym, a po określeniu pożądanych cech osób akcentujemy propozycje lub też nie przesuwając odpowiednio profil w prawo lub w lewo. Inne osoby również otrzymują nasz profil do oceny a jeśli zarówno my jak i inne osoby przesuniemy profil w prawo, zostajemy do siebie dopasowani. Tinder staje się coraz popularniejszym sposobem poznawania nowych osób. Spotkać w tej aplikacji można osoby w różnym wieku, o różnej osobowości i w różnych lokalizacjach. Sam Tinder daje możliwość czatowania, czyli pisania wiadomości tekstowych oraz połączeń video. Tinder służy do osiągania wielu celów. Aplikacja pomaga znajdować zarówno osoby szukające stałego związku, przyjaciół i znajomych jak i osoby poszukujące niezobowiązujących spotkań. Przeważnie profile na Tinderze w opisie oznaczają jakiego typu relacji poszukują a jakich nie.

Jak randkuje się w aplikacji?

Rozpoczęcie randkowanie na Tinderze rozpoczyna się od rejestracji i stworzenia profilu. Po pobraniu aplikacji należy utworzyć profil w oparciu o numer telefonu lub profil Google/Facebook. Oznacza to, że nie musimy pamiętać haseł czy loginu a wystarczy logowanie w dany sposób do aplikacji. Po zalogowaniu się utworzenie profilu polega na dodaniu zdjęć oraz wstawaniu opisu od długości maksymalnie 500 znaków. Opcjonalnie możemy też podać dane co do naszej lokalizacji, wieku, pracy, wykształcenia czy zainteresowań, które będą wyświetlały się w formie informacji na profilu. Po stworzeniu profilu możemy przejść do randkowania.

Aby to zrobić, w ustawieniach aplikacji wystarczy podać jedynie odległość od nas, w jakiej chcemy poznać nowe osoby. Jest to zakres od 2 km do 161 km. Podobnie podajemy wiek poszukiwanych osób, które chcemy poznać i ustawiamy go w zakresie od 18 lat do 55+. Aplikacja automatycznie wyświetla nam profile, spełniające podane wymagania a my musimy już tylko wybierać czy jesteśmy nimi zainteresowani czy też nie. Gdy wzajemnie zainteresujemy się z inną osobą, utworzymy parę. Dzięki temu profil nowej osoby znajdzie się w naszych zakładach i będziemy mogli rozpocząć rozmowę z tą osobą. Jest to banalnie prosty mechanizm, który w swojej prostocie jest bardzo skuteczny i łączy w pary ze sobą jedynie osoby, które wzajemnie są sobą zainteresowane.

Oprócz podstawowej funkcjonalności profilu, która jest darmowa, Tinder umożliwia wykupienia płatnych pakietów czy funkcji. Jest to m.in. pakiet Gold, Tinder Plus, dodatkowe wyświetlenia profilu czy dodatkowe super lajki informujące drugą osobę jeszcze na etapie przeglądania naszego profilu, że ją polubiliśmy. Dodatkowo płatne usługi ułatwiają poszukiwanie partnerów i przyspieszają ten proces.

Jakie są zalety Tindera?

Z pewnością główną zaletą Tindera jest możliwość dotarcia do bardzo dużej grupy osób, których szukamy. Możemy zarówno filtrować dane osoby pod wieloma kątami jak i mamy dostęp do bardzo dużej grupy takich osób. W świecie rzeczywistym niemożliwe jest dotarcie do osób o konkretnych cechach czy po prostu skontaktowanie się realnie z tyloma osobami. Tinder ułatwia zatem nawiązywanie nowych znajomości, a duża ich ilość może przełożyć się na poznanie ciekawych osób. Kolejnym plusem tej aplikacji randkowej jest fakt, iż jest ona popularna i szeroko dostępna. To właśnie na Tinderze znajdziemy najwięcej osób, a w porównaniu z innymi portalami randkowymi czy aplikacjami jest ona wiodącą prym. Warto zatem wybierać właśnie tę aplikację, gdyż zapewnia najwięcej użytkowników. Na Tinderze znajdziemy również osoby w różnym wieku czy lokalizacji. Nie jest to aplikacja przeznaczona jedynie dla osób młodych, starszych czy z danego miasta. Zaletą jest również możliwość randkowania za granicą i nawiązywanie nowych znajomości praktycznie w dowolnym miejscu na świecie. Sama aplikacja jest darmowa i pozwala na darmowe poznawanie ludzi bez ponoszenia kosztów. Istnieją też pakiety z mikropłatnościami, które umożliwiają korzystanie z dodatkowych opcji ułatwiających i przyspieszających randkowanie takich jak brak limitu lajków dziennie czy możliwość cofnięcia odrzucenia danego profilu np. z powodu pomyłki.

Na co trzeba uważać randkując w sieci?

Randkując przez Tindera, należy uważać na kilka kwestii. Na pewno musimy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, takie same jak przy kontaktach z innymi osobami w sieci. Z pewnością nie wolno podawać nikomu żadnych haseł czy pożyczać pieniędzy - nawet najlepszym znajomym. Nie powinniśmy też pochopnie ujawniać naszych danych nowo poznanym osobom. Gdy chcemy spotkać się w świecie rzeczywistym, warto zrobić to w miejscu publicznym np. w parku lub galerii handlowej. Musimy pamiętać też, iż osoby poznane na Tinderze - tak jak na wszystkich portalach randkowych mogą nie mieć uczciwych zamiarów, a do znajomości należy podchodzić w rozważny sposób.

Czy warto korzystać z Tindera?

Tak, zdecydowanie warto. Tinder jest wiodącą aplikacją randkową i jeśli chcemy randkować w sieci, warto zacząć od niego a może przede wszystkim skupić się właśnie na nim. Duża liczba osób w aplikacji lokalnie, prostota i łatwość korzystania z aplikacji sprawia, że możemy poznawać wiele interesujących osób i rozwijać z nimi znajomość. Tinder nie zobowiązuje również do niczego konkretnego, a dzięki temu w każdej chwili możemy usunąć konto, nie musimy dodać zdjęć oraz możemy utrzymywać jedynie kontakt z osobami, z którymi chcemy. Tinder jest zatem dobrym sposobem na rozpoczęcie randkowania w sieci jak i poważne poszukiwania drugiej połówki.

Komentarze