Battery Predictive Model. Jak AI i uczenie maszynowe wspierają nowoczesną medycynę

Sztuczna inteligencjaWspółcześnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu obszarów codziennego życia bez wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) czy uczenia maszynowego (ML). Te inteligentne systemy w wielu obszarach działają zdecydowanie szybciej niż człowiek, umożliwiając m.in. błyskawiczne przetwarzanie olbrzymiej ilości danych (Big Data). Przyczyniają się tym samym nie tylko do poprawy, ale i ratowania ludzkiego życia. Dobrym przykładem jest branża medyczna wykorzystująca np. Battery Predictive Model opracowany dzięki fuzji AI z ML.

Battery Predictive Model - co to takiego?

Battery Predictive Model to technika, której podstawowym celem jest prognozowanie zużycia baterii w różnych urządzeniach. Został zaprojektowany do monitorowania w ten sposób wyrobów medycznych i zastosowany np. w defibrylatorach. Jego fundamentem jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, umożliwiające szybką i szczegółową analizę takich parametrów jak obciążenie, temperatura (urządzenia albo otoczenia), pojemność baterii itp. Model ten jest wykorzystywany powszechnie również w sprzętach, które każdy z nas nosi w kieszeni lub obsługuje na co dzień, tzn. w smartfonach albo laptopach.

Wykorzystanie AI i ML w  Battery Predictive Model pozwala na m.in. analizę danych historycznych, a nawet zachowań użytkowników oraz ich wpływu na zużycie energii w baterii. Pozwala przewidzieć, kiedy dane urządzenie się rozładuje, a także przyczynia się do optymalizacji zużycia baterii: wydłużenia jej pracy czy poprawy efektywności energetycznej. Dzięki temu możliwe jest lepsze zarządzanie zasobami.

Battery Predictive Model w branży medycznej

W przypadku sprzętów medycznych taka funkcjonalność jest nieoceniona. Battery Predivtice Model wykorzystywany jest zresztą powszechnie nie tylko w defibrylatorach, ale i urządzeniach przenośnych dla pacjentów (monitory ciśnienia krwi, czujniki glukozy, holtery itp.), sprzętach stacjonarnych (np. respiratory, pompy dyfuzyjne) czy technologiach do obrazowania medycznego (ultrasonografy, tomografy itd.). W każdym z tych przypadków model przewidywania zużycia baterii może pomóc w zapewnieniu niezawodności i efektywności urządzeń medycznych, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa pacjentów i skuteczności opieki zdrowotnej.

Jednym ze światowych liderów w tworzeniu rozwiązań opartych na fuzji sztucznej inteligencji z uczeniem maszynowym jest GlobalLogic. Firma na co dzień tworzy innowacje, które zmieniają nie tylko branżę medyczną, ale i motoryzacyjną, telekomunikacyjną, przemysł czy handel. GlobalLogic to nie tylko doświadczony i solidny partner biznesowy, ale i pracodawca gwarantujący możliwość obcowania z najnowocześniejszymi technologiami, elastyczność i szerokie możliwości rozwoju zawodowego, który można swobodnie pogodzić z życiem osobistym.

Komentarze