Czym jest komunikacja masowa i jaką rolę odgrywa w marketingu internetowym?

Marketing internetowyZajęcia z zakresu komunikacji masowej odbywają studenci wielu kierunków, takich jak dziennikarstwo i marketing. Ma ona bowiem długą historię - pierwotnie towarzyszyła nam w formie prasy i rozwijała się wraz z powstawaniem kolejnych mediów i komunikatorów. W XX wieku ludzkość uczyła się, jak korzystać z radia i telewizji, a już kilkadziesiąt lat później nadeszła rewolucja internetowa. Jak zapewne wiesz, przedsiębiorcy musieli dostosować się do wszystkich związanych z nią zmian.

Komunikacja masowa w XXI wieku

Aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców i potencjalnych klientów, warto skorzystać ze współczesnych narzędzi komunikacji masowej https://mprofi.pl/rich-communications-services-rcs-czyli-sms-2-0-co-to-jest/. Nie przejmuj się, jeśli nie jesteś pewien, na czym ona polega. Po lekturze naszego artykułu wdrożysz ją w swojej firmie szybciej, niż sądzisz!

Komunikowanie masowe to nic innego jak przesyłanie wiadomości między nadawcą a odbiorcą na dużą skalę. Niezależnie od tego, którą spośród dostępnych form wybierzesz, twoim celem będzie dotarcie do wielu osób i zaprezentowanie im swojej oferty. Mnogość narzędzi, które możesz ku temu wykorzystać, jest naprawdę imponująca! W dzisiejszych czasach możesz wybierać między innymi spośród:

  • masowej wysyłki SMS,
  • kampanii RCS,
  • mailingu (newsletterów),
  • obsługi mediów społecznościowych.

Które z dostępnych rozwiązań warto zastosować w pierwszej kolejności? Wszystko zależy od twoich planów i grup docelowych. Dowiedz się, do kogo będziesz kierował swój komunikat, a następnie wybierz odpowiedni ku temu kanał nadawczy. Dobra wiadomość jest taka, że każde spośród czterech wymienionych przez nas narzędzi jest w dużym stopniu uniwersalne. To oznacza, że wybór jednego z nich z pewnością przysłuży się twojej firmie.

Kampania RCS - nowoczesna forma komunikacji masowej

Aby zastosować nowoczesną komunikację masową, wielu przedsiębiorców i specjalistów ds. marketingu decyduje się na przeprowadzenie kampanii RCS. Co to oznacza? Rich Communications Services to narzędzie mobilnej komunikacji, które łączy treści wysyłane w wiadomościach SMS z interaktywnymi łączami i materiałami wizualnymi. Dzięki temu odbiorca otrzymuje komunikat, który natychmiast zachęca go do podjęcia odpowiednich działań - na przykład przejścia na twoją stronę internetową przy pomocy nadesłanego linku.

Jak przygotować kampanię RCS?

Aby wdrożyć kampanię RCS związaną z produktami lub usługami oferowanymi przez twoją firmę, skontaktuj się z przedstawicielem platformy mProfi. Przygotowana z myślą o niemal każdej branży pozwala ona bowiem na masową wysyłkę SMS przy wykorzystaniu kreatora treści i bazy danych. W ramach Rich Communications Services warto przygotować jednak nie tylko wiadomość tekstową i interaktywne materiały w treści komunikatu, ale także wizytówkę twojej firmy. Jest to tzw. bot, który poinformuje wszystkich odbiorców, od kogo właśnie otrzymali wiadomość. To doskonały sposób na budowanie rozpoznawalności marki, który możesz wcielić w życie już dziś!

Komentarze