Nauka języka angielskiego online - zalety i wady

Angielski onlineNauka języka angielskiego online - zalety i wady.

E-learning w Polsce rozwija się w szybkim tempie. Szacuje się, że w niedalekiej przyszłości taka metoda uczenia się stanie się na tyle powszechna, że nikogo już nie będzie dziwić fakt, że ktoś nawet studiuje przez internet.

Nauka online jest rozpowszechniana na wszelkie sposoby i nic dziwnego, że tak się dzieje, bo wydaje się, że jest to przyszłość edukacji. Za pośrednictwem internetu można zdobywać niemal każdy rodzaj wiedzy, w tym jest możliwość nauki języków obcych, w szczególności języka angielskiego.

Jakie są zalety i wady nauki języka angielskiego przez internet?

Zalety nauki angielskiego online

Zalet takiej metody nauki jest mnóstwo. Przede wszystkim wielkim udogodnieniem dla kursanta jest swoboda czasowa. Uczyć się można wtedy, gdy ma się na to czas i ochotę, a nie wtedy, kiedy trzeba. Udogodnienie wielkie, ale jest w tym również mały haczyk. Zazwyczaj do takiej nauki potrzebna jest samodyscyplina i dobra organizacja. Bywa, że kończy się na wielkich chęciach.

Kolejną ogromną zaletą jest to, że uczyć się można bez wychodzenia z domu. Nie trzeba martwić się o żadne dojazdy. Wygodny fotel, kubek gorącego kakao i komputer z odpowiednią platformą e-learningową i można zabierać się do nauki. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla niepełnosprawnych osób, które maja problem z poruszaniem się po mieście.

Poznane zagadnienia i materiały mogą być powtarzane nieskończoną ilość razy. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Do materiałów zawsze można wracać i co ważne- nauka przebiega we własnym tempie a nie narzuconym. Poza tym ważny jest styl nauki. Na typowych, stacjonarnych kursach nauczyciel prowadzi zajęcia po swojemu, co nie każdemu kursantowi może odpowiadać. Jedni mają pamięć wzrokową, inni słuchową a jeszcze inni kinestetyczną. Wiadomo, że w języku obcym najlepiej, jeśli ma się to szczęście i bez problemu zapamiętuje się wymowę języka, ale nie wszyscy mogą pochwalić się takimi zdolnościami i tu pojawia się problem. Dotyczy on jednak tylko kursów zwykłych, bo kurs języka obcego online jest w stanie wyjść naprzeciw problemowi. Ćwiczenie wymowy, powtarzanie głosek, melodii języka, odsłuchiwanie w nieskończoność własnych i czyichś wypowiedzi, to tylko nieliczne pomoce systemu, które mają za zadanie ułatwić naukę uczącemu się.

Kolejną zaletą nauki języka obcego online jest to, że kurs jest tańszy od stacjonarnego. W dodatku oszczędza się na samych ewentualnych dojazdach na kurs stacjonarny. Poza tym w internecie można zleźć strony, które umożliwiają naukę języka obcego za darmo, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że nie zawsze kurs kończy się egzaminem końcowym i otrzymaniem certyfikatu.

Zalet jak widać mnóstwo, ale jak to zwykle bywa - są i wady.

Wady nauki angielskiego online

Niestety nauka online tez je ma i należy o nich wspomnieć. Pierwszą i podstawową wadą jest to, że nie ma bezpośredniego kontaktu z nauczycielem i kolegami z grupy. Dla jednych jest to duża wada, dla drugich ogromna zaleta. Nie każdy radzi sobie ze stresem i nieśmiałością, a nauka w samotności jest dla nich jak najbardziej odpowiednia. Ci, którym brakuje bezpośredniego kontaktu z mentorem zawsze mogą skorzystać z kanałów internetowych. Poza tym istnieją platformy e-learningowe, które proponują naukę w grupie i z mentorem o odpowiedniej godzinie i wtedy za pomocą komunikatora można komunikować się z innymi kursantami i nauczycielem. Wrażenie odosobnienia również można pokonać korzystając z takich rzeczy, jak fora dyskusyjne, czy inne kanały internetowe, na których można komunikować się z ludźmi praktykującymi naukę online.

Wady, jak widać są, co nie oznacza, że nie można sobie z nimi radzić. Na wszystko znajdzie się sposób. Wystarczy tylko odpowiednia motywacja do działania, a kurs na pewno ukończy się z pomyślnym rezultatem.

Komentarze

Agata
Wiele osób, które po raz pierwszy próbują nauki angielskiego online, jest zaskoczonych pozytywnie i najczęściej kontynuuje naukę w tej formie. Korzyści płynące z uczenia się online są na tyle duże, zarówno dla ucznia jak i nauczyciela, że w przyszłości ta forma nauczania będzie coraz bardziej popularna.
http://blog-eangielski.pl/
Lidka
Moja przygoda z językiem obcym zaczęla się w Centrum Językowym Astar Gdynia i nie żałuję.
Angielski Online
Angielskiego zdecydowanie warto uczyć się z wykorzystaniem Internetu. Często właśnie z pomocą kursów online wielu ludzi opanowało podstawy angielskiego dużo szybciej niż w tradycyjny sposób w szkole językowej.
http://angielskionline.edu.pl
eduardobr61
Polecam https://www.penpaland.com strona internetowa wymiany językowej
Android:http://app.appsgeyser.com/Penpaland