Internet

Optymalizacja serwera. CDN lekiem na całe zło?

Sieć CDN - Content Delivery NetworkPrzy aktualnych wysokich oczekiwaniach użytkowników, właściciele serwisów internetowych mają przed sobą nie lada wyzwanie. Komfort i płynność poruszania się po stronie to kluczowe zagadnienia dla sukcesu portalu. Optymalizując stronę www, nie można zapominać o optymalizacji serwera, od którego zależy całe powodzenie akcji promocyjnych.

Więcej…

 

Jaką prędkość łącza wybrać do nowoczesnego domu?

Internet bezprzewodowy w nowoczesnym domuInternet towarzyszy nam na co dzień i nie ma co temu zaprzeczać. Dlatego też należy wybrać odpowiednio szybkie łącze, żeby móc cieszyć się komfortem korzystania z sieci. Jak to zrobić?

Więcej…

   

Rola adresu IP w Internecie

IP i InternetKażdego dnia łączymy się z Internetem za pomocą naszego komputera, telefonu lub tabletu. Nie zastanawiamy się przy tym, jak przebiega komunikacja pomiędzy nami, a stronami internetowymi, które odwiedzamy. W tym samym momencie do globalnej sieci mogą być podłączone miliony innych osób. W jaki sposób przesyłane do nas dane znajdują drogę do naszego urządzenia? Aby się tego dowiedzieć, musimy najpierw poznać czym jest adres IP i jaka jest jego rola.

Więcej…

 

Zastosowanie serwera VPS

Artykuł sponsorowany

Serwer VPSCo to jest serwer VPS? Dla kogo może okazać się przydatnym rozwiązaniem? Jakie ma zastosowanie i zalety? O tym przeczytacie poniżej.

Serwery VPS są coraz bardziej popularne nie tylko wśród prywatnych użytkowników, ale także przedsiębiorców. Dlaczego? Ponieważ dla wielu z nich jest to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny hosting.

Więcej…