Internet

Polskie IP za granicą? Jest na to sposób

Współczesne technologieBudowanie sieci internetowej oraz jej rozwój jest możliwy między innymi dzięki adresom IP. Poszczególne węzły muszą znać swoje adresy, co umożliwia im wzajemną komunikację. Takim identyfikatorem w sieci jest właśnie adres IP. IP pozwala na ustalenie lokalizacji komputera, dopasowanie odpowiednich usług, a także wiele innych. Czasem jednak jest on dużym ograniczeniem. Dlaczego? Sprawdźmy.

Więcej…

 

Optymalizacja serwera. CDN lekiem na całe zło?

Sieć CDN - Content Delivery NetworkPrzy aktualnych wysokich oczekiwaniach użytkowników, właściciele serwisów internetowych mają przed sobą nie lada wyzwanie. Komfort i płynność poruszania się po stronie to kluczowe zagadnienia dla sukcesu portalu. Optymalizując stronę www, nie można zapominać o optymalizacji serwera, od którego zależy całe powodzenie akcji promocyjnych.

Więcej…

   

Jaką prędkość łącza wybrać do nowoczesnego domu?

Internet bezprzewodowy w nowoczesnym domuInternet towarzyszy nam na co dzień i nie ma co temu zaprzeczać. Dlatego też należy wybrać odpowiednio szybkie łącze, żeby móc cieszyć się komfortem korzystania z sieci. Jak to zrobić? Wciąż dominującym czynnikiem w kwestii wyboru prędkości internetu jest jednak cena. Decydujemy się na tego dostawcę, który zaproponuje nam najlepszą promocję, na tę ofertę, która - na pierwszy rzut oka - jest najbardziej opłacalna.

https://www.domynowoczesne.info.pl/

Więcej…

 

Rola adresu IP w Internecie

IP i InternetKażdego dnia łączymy się z Internetem za pomocą naszego komputera, telefonu lub tabletu. Nie zastanawiamy się przy tym, jak przebiega komunikacja pomiędzy nami, a stronami internetowymi, które odwiedzamy. W tym samym momencie do globalnej sieci mogą być podłączone miliony innych osób. W jaki sposób przesyłane do nas dane znajdują drogę do naszego urządzenia? Aby się tego dowiedzieć, musimy najpierw poznać czym jest adres IP i jaka jest jego rola.

Więcej…