Rozmowa przez Internet - komunikatory do wideorozmowy online

Rozmowa przez InternetRozmowy przez Internet stają się idealnym sposobem komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Można zarówno pisać, mówić, jak również mówić i widzieć siebie. Podpowiadamy, jak można w pełni wykorzystać możliwości komunikacyjne Internetu oraz jakie są najciekawsze komunikatory do wideo rozmowy online w zależności od tego, do czego chcemy to wykorzystać.

Osoby, które mieszkają daleko od swojej rodziny lub przyjaciół wiedzą już, jak przydatne i korzystne są wideo rozmowy online. Jednak ta forma komunikacji stała się ostatnio popularna wśród wszystkich społeczności, a nawet ci, którzy nie są tak zaznajomieni z technologią, mają odwagę wykonywać tego rodzaju połączenia ze swoimi bliskimi. Aby Twoje rozmowy były jak najbardziej efektywne i abyś mógł dobrze komunikować się z innymi, w artykule podano kilka wskazówek, jak w pełni wykorzystać możliwości komunikatorów online.

Komputer czy telefon komórkowy? Zalety i wady prowadzenia wideo rozmów online

Jeśli chodzi o prowadzenie rozmów przez Internet, istnieje wiele możliwości - wszystko zależy od planu, jaki dany użytkownik posiada. Są tacy, którzy wolą mieć dostęp do innych narzędzi podczas komunikacji, w tym przypadku komputer z kamerą internetową jest najbardziej odpowiedni, są również tacy, którzy stawiają na mobilność, wybierając zawsze praktyczny telefon komórkowy.

  • Warto tutaj zauważyć, że wiele smartfonów ma obecnie przednią kamerę wyższej jakości niż komputery. Wynika to z rosnącej popularności selfies i samodzielnie nagrywanych filmów, co zaowocowało powstaniem naprawdę wspaniałych aparatów ułatwiających wszystkie te funkcje.
  • Jeśli jednak połączenie, czy to w celach służbowych, czy rekreacyjnych, będzie wymagało korzystania z innych narzędzi, takich jak kalendarz, lub będzie wymagało wysyłania i pracy nad dokumentami za pomocą różnorodnych aplikacji (np.: Google Docs lub Excel), warto skorzystać z komputera osobistego.
  • PC jest również bardziej interesujący, jeśli mówimy o grupowej komunikacji, ponieważ łatwiej jest zobaczyć więcej niż dwie twarze na dużym monitorze niż na ekranie telefonu komórkowego, który jest o wiele mniejszy.
  • Wreszcie, istnieje możliwość wykorzystania tabletu do takiego rodzaju komunikacji, co łączy w sobie zalety laptopa i smartfona. Jego ekran jest idealny do komunikacji grupowej i ma prostotę telefonu komórkowego, więc może być polecaną opcją.

Jak wykonać potencjał wideo rozmów przez Internet?

Jednym z najczęstszych błędów podczas prowadzenia wideo rozmów online jest niewłaściwe podświetlenie. Oznacza to, że światło pada na nas od tyłu i w związku z tym na naszej twarzy powstaje cień, który uniemożliwi rozmówcy dostrzeżenie naszych gestów i ogólnie naszej twarzy. Z tego powodu warto stanąć w miejscu z dużą ilością światła, ale o świetle równomiernym, tak aby nie powodowało ono podświetlenia, ale też nie powodowało olśnienia i dyskomfortu dla naszych oczu. Z drugiej strony warto również stanąć przed jasnym i neutralnym tłem, aby ułatwić naszemu aparatowi skupienie się na nas i nie mieć zniekształceń. W tym przypadku idealną opcją będzie biała ściana.

Użyj akcesoriów, aby nadać wysoką jakość wideo rozmowie online

Jeśli zamierzasz często dzwonić na telefon komórkowy, powinieneś rozważyć użycie podstawki lub stojaka. Trzymanie telefonu w ręku przez ponad 10 minut jest nie tylko męczące, ale i niewygodne. Znajdź miejsce, w którym bezpiecznie umieścisz swój telefon i uniemożliwisz mu skupienie się bezpośrednio pod nosem. Takie akcesoria do telefonu komórkowego mogą być naprawdę przydatne i mogą być również używane podczas wakacji.

Niezależnie od tego, czy jest to telefon komórkowy, czy komputer, dzięki zestawowi słuchawkowemu można znacznie poprawić jakość komunikacji. Jeśli są one również wyposażone w technologię redukcji szumów, tym lepiej - w ten sposób można zapobiec zakłócaniu przez hałas domowy, usuwając dźwięki z zewnątrz, aby słyszeć tylko te głosy, które chcesz usłyszeć.

Jaki jest idealny telefon komórkowy rozmowy przez Internet?

Jak wspomniano wcześniej, różnorodne komunikatory są coraz częściej wykorzystywane przez wszystkie rodzaje użytkowników do komunikacji. Kluczem jest znalezienie odpowiedniego urządzenia do naszych celów.

Jeśli masz stosunkowo nowoczesny telefon komórkowy, to prawdopodobnie jest on już wyposażony w ultrapanoramiczną kamerę przednią, jak w przypadku wielu modeli Samsunga. Ten typ matrycy pozwala na uchwycenie większej przestrzeni po bokach, co ułatwia spotkania z większą liczbą osób w tym samym pomieszczeniu. Unika się także konieczności sięgania po aparat, aby ustawić ostrość, a nawet korzystania z selfie stick. Jeśli Twój telefon ma dwie przednie kamery, warto korzystać z tej, ultraszerokokątnej.

Ponadto, istnieją również smartfony, których ultra-szeroki ekran może być bardzo przydatny, gdyż dzięki niemu można wyraźnie zobaczyć wszystkie szczegóły pokazane na drugiej osoby aparatu. Ekrany te charakteryzują się tym, że zajmują całą powierzchnię telefonu i wykraczają poza klasyczne 16:9, dzięki czemu są wygodniejsze w prowadzeniu komunikacji online nawet z trzema osobami.

Inne telefony komórkowe idą o krok dalej. Tak jest w przypadku telefonów składanych, który składa się tak, że możemy położyć go na stole i skupić się na górnej połowie. Ten typ smartfona został zaprojektowany specjalnie do prowadzenia wideo rozmów online, bez konieczności używania statywów, podstawek czy selfie stick'ów.

Ciekawe komunikatory online do wideo rozmów

Obecnie istnieje wiele aplikacji, które pozwalają na wykonywanie połączeń. Na tej liście znajdują się te, które oferują najwięcej możliwości i mają jedną z lepszych jakość połączeń. Wszystkie z nich wyróżniają się prostotą i łatwością obsługi, niezależnie od platformy, z której się korzysta.

1. Skype

Oprogramowanie Microsoftu jest jednym z najbardziej znanych i pionierskich aplikacji w świecie komunikacji online. Jak zapotrzebowanie użytkowników wzrosło, został zaktualizowany, aby nadążyć za konkurencją. Największą zaletą Skype'a jest to, że można łatwo rozmieszczać ekrany, powiększając je i przesuwając według własnego uznania. Grupowa komunikacja może być prowadzona z maksymalnie 50 uczestnikami. Można również nagrywać swoje wideo rozmowy przez Internet, a następnie pobrać plik. Jest on dostępny na wszystkich platformach: od PC (gdzie jest jednym z najbardziej polecanych), po urządzenia mobilne.

2. WhatsApp

WhatsApp zrewolucjonizował świat komunikacji przez Internet, a nawet sposób interakcji z innymi ludźmi - nie na próżno jest to wiodąca aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych w dużej części świata i ma ponad 1,5 miliarda użytkowników.

W 2015 roku aplikacja uruchomiła funkcję połączeń wideo. Najkorzystniejszą rzeczą w tej funkcji jest to, że chociaż jest bardzo podstawowa, dany użytkownik będzie w stanie skontaktować się z prawie wszystkimi swoimi kontaktami, ponieważ nie trzeba pobierać żadnej innej aplikacji na telefon. Ta uniwersalność sprawia, że jest on idealny do użytku przez osoby starsze, które mają bardziej podstawowe modele smartfonów i mniejszą zdolność do korzystania z nowinek technologicznych i nowoczesnych aplikacji. Z drugiej strony, połączenia grupowe w darmowej wersji pozwalają tylko na czterech uczestników, co jest wadą w przypadku dużych rodzin.

3. Hangouts i Google Duo

Jeśli w przypadku Skype'a mówiliśmy o Microsofcie, to oczywiście Google nie mogło pozostać w tyle w dziedzinie komunikacji przez Internet. Za pośrednictwem Hangouts można rozmawiać z maksymalnie 10 osobami naraz (dla osób prywatnych) i 25 (dla posiadaczy konta biznesowego Google). Z drugiej strony, Google Duo ma bardzo podobne funkcje do Hangouts, z tą różnicą, że jest dostępny tylko dla urządzeń mobilnych i jest bardziej zorientowany na rozmowy między dwiema osobami, poprawiając swoje funkcje w zakresie jakości audio i wideo.

Największą zaletą tych aplikacji jest to, że prawie wszystkie aplikacje Google (jeśli używasz telefonu z systemem Android) są już zainstalowane fabrycznie.

4. FaceTime

Jeśli masz urządzenie Apple, bez wątpienia znasz już FaceTime, aplikację stworzoną przez markę, której możesz używać do komunikacji z iPhone'a, iPada lub dowolnego urządzenia z systemem IOS. FaceTime jest znany ze stabilności połączeń, nawet w warunkach słabego zasięgu. W rzeczywistości jest to jedna z najmniej zużywających dane aplikacji, wraz z WhatsApp. Obecnie aplikacja pozwala na udział do 32 uczestników, których możesz zobaczyć w mozaice podczas rozmowy. Niestety, jest to oprogramowanie dostępne wyłącznie w ekosystemie Apple.

Dodatkowe funkcjonalności podczas rozmowy przez Internet

Obecnie kiedy nadszedł czas, aby wyostrzyć swoje umiejętności społeczne, wideo rozmowy online oferują ogromny potencjał, jeśli chodzi o utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Poniżej zaprezentowano kilka rzeczy, które można robić za pośrednictwem takiego połączenia.

Granie zdalnie w gry planszowe
Wystarczy umieścić aparat na statywie i cieszyć się długo wyczekiwanymi weekendowymi wieczorami z przyjaciółmi. Jeśli mówimy o bardziej wyrafinowanych grach, takich jak role-playing, warto użyć kamery, aby skupić się na twarzy i poprosić kogoś z komputerem (lub zapasowym telefonem komórkowym) o skupienie się bezpośrednio na planszy, aby nie stracić kontroli nad tym, co się dzieje.

Obejrzenie razem serialu lub filmu
Jeśli Ty i Twój partner lub Ty i Twoi przyjaciele jesteście zahaczeni na serii, a dziś wydają najnowszy odcinek, nie musicie się martwić - od teraz możecie cieszyć się oglądając go razem przez telefon komórkowy. Do tego celu służą aplikacje internetowe, które pozwolą Ci zsynchronizować Twoje wideo z wideo Twoich znajomych. Wystarczy umieścić kamerę przed kanapą i zsynchronizować ją z innymi, aby poczuć się jak podczas wieczoru filmowego z popcornem, nawet jeśli każdy z Was jest w innym miejscu.

Wspólne gotowanie w oddali
Umieść kamerę w takim miejscu w kuchni, aby doskonale widzieć blat roboczy i wszystkie narzędzia, których zamierzasz użyć do gotowania. Umów się z przyjaciółmi, aby gotować w tym samym czasie i cieszyć się wspaniałym przepisem razem, gdzie każdy może podzielić się swoimi sztuczkami i sekretami. Zalecamy, abyś zaopatrzył się w mobilną lub tabletową stację dokującą.

Komentarze