Sprzęt i akcesoria gamingowe pod FPS - precyzja w zasięgu ręki!

Sprzęt gamingowyFirst-person shooter (FPS) to bardzo popularny gatunek gier komputerowych, oferujący wspaniałą rozrywkę. Aby maksymalnie przyjemnie spędzić czas z tego typu grami, konieczny jest dobry sprzęt gamingowy, w tym myszka.

Strzelanka pierwszoosobowa, czyli FPS, jest grą, akcja której obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby, czyli "własnymi oczyma" gracza. Rozgrywka skoncentrowana jest na walce z przeważającym zastosowaniem broni palnej, tempo z reguły jest szybkie i wymagające sporego refleksu. Aby zatem w pełni wykorzystać potencjał tego typu gier, niezbędny jest komputer nie tylko z odpowiednio mocnym procesorem i kartą graficzną, ale też stosowne stanowisko gamingowe. Do najważniejszych sprzętów, jakich potrzebują gracze FPS, zaliczają się myszki gamingowe.

Myszka gamingowa - dlaczego jest ważna?

Myszkę zaprojektowaną specjalnie dla graczy - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów - rozpoznać można już na pierwszy rzut oka. Najczęściej cechuje się ona sporymi rozmiarami, odważnym designem, a przede wszystkim lepszą niż w przypadku zwykłej myszki ergonomią, np. gumową obudową dla stabilnego chwytu. Do tego dochodzi wysoka funkcjonalność - oprócz podstawowych przełączników i scrolla, dobre myszki gamingowe powinny mieć wbudowane dodatkowe przyciski, począwszy od samego przełącznika poziomu DPI, skończywszy na dodatkowym panelu sterowania, służącym do przypisania dowolnych makr, dostosowanych do danej gry.

Myszka gamingowa stanowi niezbędne wyposażenie każdego gracza z tego prostego powodu, że umożliwia łatwiejsze poruszanie się bohaterem. Dla fanów gier FPS jest sprzętem nader istotnym, ponieważ poprawia refleks gracza. Dzięki temu, że ma przyciski do programowania, mysz gamingowa umożliwia wykonywanie różnych akcji w grze za pomocą jednego kliknięcia, które zastępować może jednoczesne naciskanie kilku klawiszy. Pozwala to graczowi uzyskać przewagę nad przeciwnikami i zwiększyć szanse na zwycięstwo.

Sprzęt gamingowy

Myszka gamingowa pod FPS - jaki rodzaj?

Kupując myszkę do gier FPS, pierwszym wyborem, jaki trzeba podjąć, jest ten, czy ma to być model przewodowy, czy bezprzewodowy? Pamiętajmy, że w FPS-ach i innych grach akcji ogromnie ważny jest czas reakcji - można go skrócić dzięki odpowiedniej matrycy wyświetlacza, poprawie umiejętności gracza oraz zastosowaniu sprzętu peryferyjnego, w tym myszki. Model z kablem gwarantuje stabilne działania bez najmniejszych opóźnień, wykorzystując transfer za pomocą przewodów USB. Ruchy wykonywane myszką gamingową są przenoszone na ekran z praktycznie zerowym opóźnieniem. Myszki bezprzewodowe najczęściej są nieco wolniejsze, choć w droższych modelach czas reakcji jest niemal równie szybki, co w przewodowych. Ich wadą jest jednak bateria - trzeba pilnować stanu jej naładowania.

Mysz gamingowa do gier FPS powinna też być wyposażona w możliwie jak najczulszy sensor optyczny. Zapewnia on dokładne śledzenie ruchów i szybkie przenoszenie ich na monitor, co jest niezbędne w grach z szybką akcją.

Sprzęt gamingowy

Sprzęt gamingowy pod FPS - co jeszcze?

Bardzo ważnym akcesorium jest też klawiatura dla graczy, która również może mieć programowalne przyciski. Klawisze powinny być przystosowane do intensywnego użytkowania, sama zaś klawiatura gamingowa musi mieć ergonomiczny kształt, taki, aby jej używanie wiązało się z jak najmniejszym obciążeniem dla dłoni i nadgarstków.

Jako że w grach FPS praktycznie nieustannie wykorzystywana jest myszka, bardzo przydatna będzie dobrej jakości podkładka pod nadgarstki. Wydatnie zwiększy ona wygodę gry i zredukuje zmęczenie.

Oczywiście świetna gra odznacza się wspaniałym udźwiękowieniem. Aby je docenić, warto zainwestować w wysokiej jakości głośniki lub słuchawki.

Komentarze