Do czego dziś służy nam telefon?

Do czego dziś służy telefon?Telefon komórkowy miał nam służyć do porozumiewania się, wykonywania połączeń do rodziny i przyjaciół. Na przestrzeni lat jego możliwości uległy znacznemu rozszerzeniu i dziś jest urządzeniem wielofunkcyjnym.

Oprócz wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości SMS oraz MMS, telefon pozwala nam na przeglądnie zdjęć, robienie ich oraz kręcenie filmów. Praktycznie wszystkie telefony komórkowe są dziś wyposażone w dobrej jakości kamery i aparaty cyfrowe.

Telefony komórkowe pozwalają nam również na przeglądanie różnorodnych stron internetowych, korzystanie z portali społecznościowych i wysyłanie wiadomości e-mail.

To bardzo wygodne, ponieważ mamy dostęp do sieci w każdej chwili. To jednak nadal nie wszystko, co oferują nam dziś modne, współczesne telefony komórkowe. Skoro mamy dostęp do Internetu, możemy śmiało korzystać także ze swojego konta bankowego. Dziś rachunek można założyć i obsługiwać w całości przez Internet. Wielu z nas nie ma czasu na wizyty w bankach, a internetowe obsługiwanie konta sprawdza się znakomicie. Korzystanie z mobilnej bankowości jest szybkie i wygodne. Dzięki telefonom komórkowym możemy dziś korzystać z konta bankowego również poza domem. Szybki przelew przez komórkę to dziś żadna nowość. Modne staje się również płacenie za pomocą kart zbliżeniowych. Jest to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy mieli problemy z zapamiętaniem kodu PIN i wstukaniem go to terminala przy każdej, nawet mniejszej transakcji.

Dzięki kartom zbliżeniowym nie ma potrzeby wpisywania numeru PIN przy mniejszych kwotach, zakupy są więc szybsze i wygodniejsze. Oprócz kart na płatność zbliżeniową pozwalają również telefony komórkowe. Zainstalowanie w swoim aparacie specjalnych aplikacji pozwala nam na płatność poprze zbliżenie telefonu do terminala. To przełom w mobilnej bankowości. Nie musimy mieć nie sobą ani pieniędzy, ani nawet kart płatniczych. Dziś wystarczy nam telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją, abyśmy mogli płacić za mniejsze zakupy szybko, sprawnie i nowocześnie.

Komentarze