Do czego służy nam smartfon?

Nowoczesny smartfonSmartfona posiada już 61% Polaków.

Co ciekawe, popularność tego urządzenia wzrosła o 45% w ciągu ostatnich 5 lat. Wszystko dlatego, że pozwalają nie tylko na prowadzenie rozmów telefonicznych. Już dawno stały się sprzętem o niezliczonych możliwościach. Sprawdźcie, do czego Polacy najczęściej używają swoje smartfony.

Rozmowy telefoniczne to nie wszystko

Fakt, że telefon powinien służyć do prowadzenia rozmów. Smartfon już dawno przestał być jednak tradycyjnym telefonem. Okazuje się, że równie często Polacy korzystają z niego w celu surfowania po internecie, robienia zdjęć czy słuchania muzyki.

Smartfony dają szansę na wgranie multum aplikacji, które po prostu ułatwiają życie. Wylicza się, że na samego iPhone można wgrać ponad pół miliona "apek". Najpopularniejsze z nich to te do sprawdzania pogody, nawigowania podróży samochodem, robienia profesjonalnych zdjęć czy blokowania reklam. Ads Blocker Pro przydaje się wszystkim użytkownikom internetu - dzięki tej aplikacji reklamy nie przeszkadzają w swobodnym przeglądaniu sieci.

Asystent młodych

Wszystkie badania rynkowe dotyczące charakterystyki statystycznego użytkownika smartfona potwierdzają, że z tego rodzaju urządzenia korzystają najczęściej młodzi Polacy, w przedziale wiekowym 16-40 lat.

Ciekawostką jest przy tym fakt, że dla różnych grup wiekowych, smartfon służy głównie do innych czynności. Osoby, które nie ukończyły jeszcze 25 lat, najczęściej wykorzystują go do przeglądania internetu, oglądania filmów, czytania książek, grania, słuchania muzyki, korzystania z komunikatorów społecznościowych i realizacji zakupów w sklepach online. Dopiero później znaczenie mają tradycyjne rozmowy telefoniczne.

Osoby po 30 roku życia oprócz tych samych czynności, wymieniają jeszcze poszukiwanie wiadomości oraz sprawdzanie prognoz pogody. Dla nich znaczenie ma także możliwość korzystania z mobilnej bankowości oraz map podczas podróży - te najlepsze dają również informacje o natężeniu ruchu czy najkrótszej trasie, dzięki czemu jazda samochodem staje się o wiele bardziej komfortowa.

Seniorzy (osoby po 55 roku życia) potwierdzają za to, że smartfon służy im do rozmów telefonicznych. Dodatkowe funkcje wymieniają dopiero jako kolejne, ale nie mają one dla nich zapewne priorytetowego znaczenia.

Smartfon prywatnie i dla biznesu

Smartfon rzeczywiście jest przydatnym gadżetem i nie ulega to wątpliwości. Łączy w sobie funkcje telefonu, radia, aparatu fotograficznego czy kamery. Okazuje się jednak, że coraz częściej zastępuje też tradycyjny notes czy komputer.

Osoby aktywne zawodowo przyznają, że nie wyobrażają już sobie organizacji swojej pracy bez smartfona. Dzięki różnym aplikacjom to właśnie w smartfonie prowadzą swój terminarz spotkań i notatnik z ważnymi uwagami biznesowymi. To smartfon nawiguje ich podróże w ramach służbowych delegacji. To również to urządzenie pozwala przeprowadzać videokonferencje z kontrahentami, którzy nie mają możliwości przybyć na spotkanie osobiście, wysyłać maile czy przechowywać i tworzyć ważne pliki tekstowe.

Autor: www.adblockforiphone.com.

Komentarze