Rodzaje komputerów

Rodzaje komputerówZnane są różne rodzaje komputerów, między innymi komputery domowe, osobiste, przenośne, komputery przemysłowe, gospodarcze, komputery wbudowane czy konsole.

Komputery domowe przeznaczone są głównie do zastosowania ich w gospodarstwach domowych. Wiele z takich komputerów, jako poprzedniki urządzeń mobilnych, korzystało z telewizora jak z monitora. Kolejnym typem komputerów są komputery osobiste i przenośne. Komputer osobisty, zwany również biurowym, posiada niewielkie rozmiary, można go ustawić na biurku i stole. Jest przeznaczony do pracy jednej osoby.

Komputery przenośne

Komputery przenośne, czyli wszelkiego typu urządzenia mobilne są nowoczesnymi gadżetami XXI wieku. Można je podzielić w zależności od wielkości oraz funkcji. Laptopy to zazwyczaj największe komputery, z przekątną ekranu około 15 cali. Zadają się do pracy, gier oraz przeglądania stron internetowych. Mniejsze są notebooki, posiadające ekran o przekątnej około 12 cali. To świetnie komputery do pracy, można wygodnie sporządzać w nich notatki czy tworzyć prezentacje. Jeśli ktoś chce, aby jego przenośny komputer służył głównie do przeglądania stron internetowych, powinien zainwestować w niewielki i poręczny netbook. Posiada on ekran o przekątnej wielkości około 10 cali. Takie komputery są lekkie i można je wszędzie ze sobą zabrać.

Komputery gospodarcze i przemysłowe

Nieco inne są komputery gospodarcze i przemysłowe. Komputery gospodarcze używane są w gospodarstwach rolnych do sprawnego i nowoczesnego zarządzania produkcja rolniczą. Komputery przemysłowe taką samą funkcję spełniają w przemyśle, czyli w halach produkcyjnych czy w fabrykach. Są to urządzenia o większych gabarytach, ale i o wielu przydatnych funkcjach.

Do komputerów przemysłowych można podłączyć ekran LCD i przeprowadzić szybką i profesjonalną wizualizację procesu produkcyjnego. Ciekawym typem komputerów są konsole. To urządzenia wykorzystywane w szeroko pojętej rozrywce, zarówno przez młodzież jak i osoby dorosłe. Pozwalają na korzystanie z telewizora jako z monitora przy emocjonujących rozgrywkach.

Komentarze