Bezpieczeństwo w Microsoft 365

Bezpieczeństwo w Microsoft 365Firmy posiadające aktywną subskrypcję usługi Microsoft 365 mogą korzystać z wbudowanych środków bezpieczeństwa w celu ochrony swoich danych. Mogą także stosować różne strategie ochronne. W tym artykule przyjrzymy się kilku skutecznym metodom zabezpieczania kont w Microsoft 365.

3 praktyki zwiększające bezpieczeństwo usługi Microsoft 365

Office 365 to pakiet narzędzi biznesowych opartych na chmurze. Podobnie jak wszystkie inne aplikacje i platformy działające w modelu chmurowym, pakiet Office także jest narażony na zewnętrzne ataki. Kwestie takie jak bezpieczeństwo w Teams i ochrona poczty Outlook stają się kluczowe dla każdej organizacji. Oto 3 sposoby na zapewnienie skutecznej ochrony przed cyberzagrożeniami.

Zapewnij szkolenia pracownikom swojej organizacji

Główną przyczyną naruszeń danych w organizacjach jest często błąd ludzki. Osoby, które nie znają protokołów bezpieczeństwa cybernetycznego, są podatne na otwieranie fałszywych wiadomości e-mail, klikanie linków phishingowych lub pobieranie zainfekowanych załączników. Aby chronić się przed typowymi zagrożeniami i słabymi punktami, organizacje powinny zwiększać świadomość wśród swoich pracowników poprzez wszechstronne kształcenie. W tym celu konieczne jest wdrożenie następujących działań.

  • Zapewnienie regularnych szkoleń - ważne jest, aby informować nowych pracowników o negatywnych skutkach socjotechniki i oszustw typu phishing. Zaleca się, aby użytkownicy nabyli umiejętność tworzenia solidnych haseł i zapoznali się z różnymi aspektami bezpieczeństwa w Teams oraz ochrony danych w Outlooku.
  • Zachęcanie do zgłaszania podejrzanych działań - w związku z tym, że cyberzagrożenia stale się rozwijają i stają się coraz bardziej złożone, bardzo ważne jest, aby zachęcać użytkowników do zgłaszania wszelkich nietypowych zachowań.

Włącz uwierzytelnianie wieloskładnikowe

Aplikacje Office 365, takie jak Teams czy Outlook oferują użytkownikom dodatkową ochronę dzięki uwierzytelnianiu wieloskładnikowemu (MFA), zwanemu również weryfikacją dwuetapową. Aby się zalogować, użytkownicy muszą wprowadzić kod uzyskany na telefonie, co zwiększa bezpieczeństwo danych. MFA stanowi integralną część Microsoft 365.

Wykorzystaj zalety funkcji ochrony danych Microsoft Purview

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w Microsoft 365, kluczowe znaczenie ma nadanie priorytetu wydajnemu zarządzaniu danymi. Centrum ochrony Microsoft Purview gwarantuje bezpieczeństwo i zgodność usługi Office 365. Jest to zestaw różnorodnych narzędzi do wykrywania, klasyfikowania i zabezpieczania danych zarówno w ruchu, jak i w stanie spoczynku.  Obejmują one:

  • Azure Information Protection,
  • zapobieganie utracie danych (DLP),
  • szyfrowanie danych,
  • zarządzanie prawami do informacji (IRM).

Existo - Twój partner w bezpiecznym biznesie

Bezpieczeństwo danych to kwestia priorytetowa, dlatego warto stawiać na zaufanego partnera biznesowego, który zajmie się kluczowymi aspektami ochrony danych na każdym etapie migracji do usługi Office 365. Existo oferuje organizacjom kompletne rozwiązanie, które usprawnia strategię bezpieczeństwa firmy Microsoft w celu ochrony dostępu, tożsamości i danych.

Komentarze